جوان امروز را صفحه خانگی کنید نوار ابزار نوار ابزار جوان امروز ورود به سایت عضویت تبلیغات تماس با ما درباره ما صفحه اصلی
 
هنرکده صنایع دستی صاحب
جوان امروز

مسیر جاری: صفحه اصلي / اخبار ایران و جهان / سیاسی

تبلیغات 
یک پیشنهاد استثنایی برای علاقمندان به موسیقی
چاپ طرح اختصاصی شما بر روی تی شرت
کلید حل مشکلات شما دست ماست!
ساعت دیواری مدل پرواز

بیانات رهبر معظم انقلاب در 13 آبان

   ( تعداد نمایش: 943 )
بیانات رهبر معظم انقلاب در 13 آبان
پنج شنبه 13 آبان 1389   -  3:15 ب.ظ
بیانات رهبر معظم انقلاب در 13 آبان
حضرت‌ آيت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامي‌صبح ديروز در...

حضرت‌ آيت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامي‌صبح ديروز در دیدار پرشور هزاران نفر از دانش‌آموزان، 13 آبان را نماد طمع ورزی آمریكا، وابستگی رژیم طاغوت، ‌ايستادگی ‌ايمان متكی به بصیرت، پیش‌قراولی نسل جوان در صحنه و شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابی دانستند و تاكید كردند: امروز ملت‌ايران، مصمم‌تر و قوی‌تر از هر زمان در حال حركت به سمت اهداف بلند و قله‌های سعادت است و در صف مقدم‌اين حركت عظیم، جوانان قرار دارند.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، در‌اين دیدار كه در آستانه سیزده آبان، روز ملی مبارزه با استكبار جهانی و روز دانش آموز، برگزار شد، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، 13 آبان را نمادی بسیار مهم و دارای معانی و حقایق فراوان خواندند و افزودند: یكی از مناسبت‌های 13 آبان مربوط به سخنرانی امام خمینی(ره) در سال 1343 در قم و در اعتراض به تصویب قانون ظالمانه مصونیت قضایی اتباع آمریكایی در مجلس آن زمان و سپس دستگیری و تبعید امام(ره) بود كه در واقع امام بزرگوار با فریاد حق طلبانه خود از مصالح، منافع و شرف ملت‌ايران دفاع كردند.
ایشان ‌اين حادثه را نماد طمع ورزی آمریكا و روح تعدی استكبار نسبت به ملت‌ها از جمله ملت‌ايران برشمردند و خاطرنشان كردند: ‌اين موضوع همواره باید در حافظه تاریخی ملت‌ايران به ویژه جوانان باقی بماند كه آمریكا هیچگاه به دنبال روابط عادی با كشورها نیست، بلكه خواهان روابطی از نوع ارباب - رعیتی و غارت منافع ملت‌ها است و اگر در مقابل او‌ايستادگی نشود، تا لگد مال كردن شرف یك ملت نیز پیشروی خواهد كرد.
رهبر انقلاب اسلامي‌با یادآوری سخنان به ظاهر دوستانه روسای جمهور آمریكا در دوره‌های مختلف، افزودند: اگر چه‌اين سخنان در ظاهر، نرم است، اما در باطن، همان پنجه چدنی در زیر دستكش مخملی است.
حضرت‌ آيت‌الله خامنه‌اي،‌ ايمان همراه با بصیرت را دومین حقیقت 13 آبان دانستند و تاكید كردند: فریاد امام خمینی(ره) در سال 1343، پاكیزه‌ترین فریادها و برخاسته از احساس دینی و عرق مسلمانی و متكی بر حمایت عمومي‌مردم بود كه نتیجه آن چهارده سال بعد در پیروزی انقلاب اسلامي‌آشكار شد.
ایشان با اشاره به اقدام مزدوران رژیم طاغوت در كشتار دانش‌آموزان در 13 آبان 1357 افزودند: با توجه به‌اين واقعه، 13 آبان نماد حضور نسل جوان در میدان و پیشگامي‌آن در صحنه است.
رهبر انقلاب اسلامي‌با اشاره به پیشقدمي‌دانش‌آموزان در دوران دفاع مقدس، آن را ناشی از احساس تعهد، روحیه انقلابی و بصیرت آنان دانستند و خاطرنشان كردند: امروز نیز دانش‌آموزان از پیشقدم‌ترین قشرها هستند.
حضرت‌ آيت‌الله خامنه‌اي همچنین با یادآوری اقدام شجاعانه جوانان دانشجو در تسخیر لانه جاسوسی آمریكا در 13 آبان سال 1358 افزودند:‌ اين اقدام، نماد شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابی در مقابل هیمنه آمریكا است زیرا تسخیر لانه جاسوسی قدرت آمریكا را كه در آن زمان بسیار پر هیمنه بود، متزلزل كرد و آمریكا را به زانو درآورد.
ایشان معانی و حقایق نهفته در مناسبت‌های 13 آبان را بزرگ و مهم خواندند و خاطر نشان كردند: با تامل در ‌اين حقایق می‌توان متوجه شد كه آن جمعیت محدودی كه در 13 آبان سال گذشته در خیابان‌های تهران بر ضد‌اين مناسبت شعار دادند‌، در واقع به دنبال زنده كردن هیمنه آمریكا‌، پنهان كردن سلطه طلبی آن و زیر سوال بردن حركت عظیم ملت‌ايران در مقابل ظلم بزرگ آمریكا بودند كه البته شكست خوردند.
رهبر انقلاب اسلامي‌با توصیه موكد جوانان به افزایش بصیرت و تامل در وقایع افزودند: به لطف خداوند امروز جوانان در میدان‌های سیاسی‌، اقتصادی‌، علمي‌و فناوری حضوری پر نشاط‌، تاثیرگذار و همراه با بصیرت دارند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي‌، شكست فتنه سال 88 را نمونه بارزی از حضور تاثیرگذار و هوشمندانه جوانان ارزیابی و تاكید كردند: فتنه سال گذشته كه فتنه بزرگی بود و سال‌ها بعد مشخص خواهد شد كه چه توطئه خطرناكی در پشت آن نهفته بود به همت حضور پیشگامانه جوانان در صحنه شكست خورد.
ایشان با تاكید بر‌اينكه صحنه گردانان اصلی فتنه سال 88 در طراحی پیچیده خود به دنبال تسخیر ‌ايران بودند‌، افزودند: در‌ اين میان عوامل فتنه كه اكثر آنها ندانسته وارد‌ اين ماجرا شده بودند‌، بدون آنكه خود متوجه باشند‌، در جهت اهداف طراحان اصلی حركت مي‌كردند و ‌اين موضوع نیازمند تحلیل‌های دقیق روان شناختی است كه چگونه عده‌اي‌، ندانسته به دشمن كمك كردند.
رهبر انقلاب اسلامي ‌با تاكید بر لزوم حفظ هوشیاری و حضور جوانان در صحنه‌، خاطرنشان كردند: امروز ملت‌ايران قوی‌تر از هر زمان دیگر است و در مقابل‌، دشمنان او‌، ضعیف‌تر و منفورتر از هر زمانی هستند، اما هیچ‌گاه نباید از كید و طراحی دشمن غافل شد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به پیشرفت‌های برجسته علمی‌، فناوری‌، سیاسی و عمران و آبادانی در كشور و حركت شتابان ملت‌ايران به سمت قله‌های كمال افزودند: امروز سراسر كشور كارگاه بزرگ كار و تلاش و خدمت به مردم است و ملت‌ايران با تكیه بر نیروی انسانی غنی و بااستعداد‌ و مدیران دلسوز و كارآمد‌، در بسیاری از عرصه‌ها به خود اتكایی رسیده است.
ایشان تاكید كردند: جوانان به عنوان موتور‌اين حركت عظیم در كنار تجربه و كارآزمودگی مدیران‌، زمینه‌ساز افتخارات روز افزون برای كشور هستند.

 

Share
نظرات کاربران پیرامون این مقاله  
ثبت نظر شما  
 
 
 
 
 
  فروشگاه جوان امروز  
مستند تخت گازمستند تخت گاز
قیمت: 32400- 22800 تومان
ماه صیامماه صیام
قیمت: 8400- 7200 تومان
کلید بهشتکلید بهشت
قیمت: 13200- 12240 تومان
نرم افزار شادونهنرم افزار شادونه
قیمت: 9000- 7800 تومان
  سبک زندگی فرهنگ و اندیشه اجتماعی دین و مذهب علم و دانش پزشکی و سلامت    
   
برچسب ها و کلمات کلیدی