جوان امروز را صفحه خانگی کنید نوار ابزار نوار ابزار جوان امروز ورود به سایت عضویت تبلیغات تماس با ما درباره ما صفحه اصلی
 
هنرکده صنایع دستی صاحب
جوان امروز

مسیر جاری: صفحه اصلي / اخبار ایران و جهان / موسيقي

تبلیغات 
یک پیشنهاد استثنایی برای علاقمندان به موسیقی
چاپ طرح اختصاصی شما بر روی تی شرت
کلید حل مشکلات شما دست ماست!
ساعت دیواری مدل پرواز

شاهنامه خوانی شهرام ناظری

   ( تعداد نمایش: 1527 )
شاهنامه خوانی شهرام ناظری
شنبه 12 اسفند 1391   -  7:32 ب.ظ
شاهنامه خوانی شهرام ناظری
کنسرت گروه فردوسی به خوانندگی شهرام ناظری شب گذشته با اجرای قطعاتی بر اساس شاهنامه فردوسی و اشعاری از مولانا در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی برگزار شد.

نخستین شب کنسرت گروه فردوسی با خوانندگی شهرام ناظری و به آهنگسازی فرید الهامی شب گذشته در میان اسقبال کم نظیر علاقمندان در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی برگزار شد.

در ابتدای این کنسرت که در دوبخش به اجرا در آمد ناظری قطعاتی را به صورت هم آوایی با اعضای گروه در مقام هوره و موره از مقامات باستانی کردی خواند و سپس مقام جلوشاهی اجرا شد و در ادامه نیز قطعات بخش نیایش بر روی اشعار فردوسی به اجرا در آمد.

پس از این مقدمه داستان قیام کاوه آهنگر بر اساس اشعار شاهنامه در بخش هایی با عناوین پادشاهی ضحاک، تولد فریدون، قیام کاوه آهنگر، زوال ضحاک و بر افراشته شدن درفش کاویان اجرا شد که آواز ناظری با حس و حال حماسی همراه و بسیار مناسب بود.

بخش دوم این کنسرت پس از تنفس 20 دقیقه ای شروع شد و در ابتدای این بخش شهرام ناظری یک شعر از نیما را برای آواز انتخاب کرده بود که اجرا کرد و سپس تصنیف "دوش چه خورده ای دلا" از ساخته های ناظری بر روی شعری از مولانا اجرا شد که با استقبال مخاطبان همراه بود.

پایان بخش اولین شب کنسرت گروه فردوسی، اجرای تصنیف به یادماندنی "آتشی در نیستان" بود که رضایت علاقمندان را به همراه داشت و برای دقایقی به تشویق گروه پرداختند.

کنسرت گروه فردوسی با آواز شهرام ناظری حدود ساعت 8 شب با کمترین تاخیر آغاز شد و  تا ساعت 11.30 شب ادامه داشت و تنها حاشیه این اجرا قطع چند دقیقه ای صدا در میان قطعه "قیام کاوه آهنگر" بود.

اعضای گروه فردوسی فرید الهامی( نوازنده تنبور و آهنگساز)، فرنود الهامی، مهراب اسرافیلی، آرمان دکه ای (تنبور) یونس پاکنژاد(کمانچه)، سعید نایب محمدی(عود)، صابر نظرگاهی(تار)، شهریار نظری(دف) و فرهاد صفری(سازهای کوبه ای) بودند.

لازم به توضیح است، اجرای این کنسرت سه شب دیگر ( تا روز شنبه 12 اسفند) در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران ادامه دارد.

بیشتر بدانید :   • شهرام ناظری    
سایر خبرگزاری ها بصورت لحظه به لحظه :   • شهرام ناظری    
Share
نظرات کاربران پیرامون این مقاله  
ثبت نظر شما  
 
 
 
 
 
  فروشگاه جوان امروز  
مستند تخت گازمستند تخت گاز
قیمت: 32400- 22800 تومان
ماه صیامماه صیام
قیمت: 8400- 7200 تومان
کلید بهشتکلید بهشت
قیمت: 13200- 12240 تومان
نرم افزار شادونهنرم افزار شادونه
قیمت: 9000- 7800 تومان
  سبک زندگی فرهنگ و اندیشه اجتماعی دین و مذهب علم و دانش پزشکی و سلامت    
   
برچسب ها و کلمات کلیدی