جوان امروز را صفحه خانگی کنید نوار ابزار نوار ابزار جوان امروز ورود به سایت عضویت تبلیغات تماس با ما درباره ما صفحه اصلی
 
هنرکده صنایع دستی صاحب
جوان امروز

مسیر جاری: صفحه اصلي / اخبار ایران و جهان / اجتماعی

تبلیغات 
یک پیشنهاد استثنایی برای علاقمندان به موسیقی
چاپ طرح اختصاصی شما بر روی تی شرت
کلید حل مشکلات شما دست ماست!
ساعت دیواری مدل پرواز

دختران بی حجاب دوچرخه سوار در تهران !!! + تصاویر

   ( تعداد نمایش: 24053 )
دختران بی حجاب دوچرخه سوار در تهران !!! + تصاویر
چهارشنبه 7 تیر 1391   -  9:08 ق.ظ
دختران بی حجاب دوچرخه سوار در تهران !!! + تصاویر
این روایات بانوان را از نشستن بر زین و سوارکاری نهی می کند و شدت نهی در روایات دوم به حدی است که مرتکب این عمل موردنفرین امام صادق (علیه السلام) قرار گرفته است ...
آسیبهای اخلاقی و تربیتی دوچرخه سواری دختران از زبان اهل بیت علیهم السلام:
امام صادق(علیه السلام) از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) نقل می کنند: که حضرت از سوار شدن زنان بر زین نهی کرده اند. (۱)
نیز می فرمایند: زین مرکب نفرین شده ای برای زنان است. (۲)
 این دو روایت، بانوان را از نشستن بر زین و سوارکاری نهی می کند و شدت نهی در روایات دوم به حدی است که مرتکب این عمل موردنفرین امام صادق (علیه السلام) قرار گرفته است. امام صادق (علیه السلام) در ضمن روایت دیگری که علائم آخر الزمان را بیان می کنند، چنین فرمودند: « ( در آن زمان) زنان بر زین ها سوار می شوند» . (۳)
امیرمؤمنان علی (علیه السلام) در حدیثی با اشاره به این نهی، می فرمایند: « زنان خود را، بر زینها سوار نکنید، که این کار باعث تحریک و تهییج شدن آنان به سمت فساد و گناه می شود. » (۴)
 
بنابراین در روایات رسیده از ائمه معصومین (علیهم السلام) از سوارکاری زنان به این دلیل که باعث تحریک هیجان و مسائل غریزی و جنسی آنان و کشیده شدن به سمت فساد و گناه می شود، به شدت نهی و ما را به این واقعیت رهنمون می کنند، که اگر هیجان و غریزه زن تحریک شود، می تواند به مراتب بیشتر از هوسرانی و لذت جویی مردان آسیب زا و ویرانگر باشد.
 
حال اگر پرسیده شود که ارتباط این روایات با مسئله دوچرخه سواری بانوان چیست؟ در پاسخ باید گفت، با توجه به تعابیری که در روایات آمده یعنی زین و نشستن بر زین، ودر نظر گرفتن این نکته که در اینجا سوارکاری و نشستن بر اسب و امثال آن خصوصیتی ندارد،بلکه نهی متوجه نشستن بر هر زینی است؛ چه زین اسب و چه زین حیوانات دیگر باشد و یا اینکه زین دوچرخه،موتور سیکلت و وسایل نقلیه مانند آن باشد.
 
 به ویژه اینکه وقتی به این مسأله توجه کنیم، در می یابیم که معمولا زین حیوانات بزرگ تر و پهن تر بوده است و زین دوچرخه کوچک تر و باریک تر و میزان تحریک کنندگی در آن بیشتر است.
 
اگر مروری تاریخی هم به این قضیه داشته باشیم، متوجه می شویم که سیره و روش مسلمانان در صدر اسلام و تا مدت ها پس از آن چنین بوده است ک هدر مسافرت ها و جابجایی ها، خانم ها بر کجاوه سوار می شدند و بر زین حیوانات سوار نمی شدند.
 
بنابراین اسلام و آموزه های ارزشمند آن، عفت و حیا را بر زن می پسندد و یکی از اموری که آمادگی برای بی عفتی و بی حیایی زن می شود، دوچرخه سواری دختران است. با توجه به ساختار و فیزیک خانم ها، وقتی دختران بر زین دوچرخه سوار می شوند، زمینه ی بروز مشکلات غریزی و جنسی مانند لذت بردن از کشیدن بدن بر زین و در پی آن تمایل به خودارضایی در سنین بعدی پدید می آید؛ که پدیده ای نامطلوب و گناهی بزرگ می باشد. شاید یکی از مصادیق فساد و فجوری که در روایت امام علی (علیه السلام) به آن اشاره شد، همین باشد.
 
 علاوه بر پیامدهای فردی دوچرخه سواری دختران؛ نباید از پیامدهای زیانبار آن در عرصه اجتماع و تهدید امنیت اخلاقی و عفت عمومی جامعه هم غافل ماند. این رفتار بخصوص از سوی دختران نوجوان و جوان در پارک ها و کوچه و خیابان ها با توجه به حالت نشستن بر روی دوچرخه و نوع پوششان، غالبا موجب تحریک نوجوانان و جوانانی می شود، که در آستانه یا اوج بیداری غریزی و تحریک پذیری قرار دارند و نتیجه آن گاهی آزارهای کلامی و سوء استفاده های جسمی است که متوجه دختران بویژه دختر بچه ها می شود.
 
 بر اساس آموزه های اسلامی در برنامه ریزی های تربیتی، آموزشی، اوقات فراغت، سرگرمی، تفریح و ورزش دختران و فرزندانمان ، شایسته است متناسب با فرهنگ دینی خودمان عمل بکنیم و از الگو پذیری و آموزه های اشتباه و آسیب زای، بر اساس فرهنگ تحمیلی بیگانگان دوری کنیم. (۵)
 
 پی نوشت ها:
1: وسایل الشیعه ج۲۰ ص ۱۷۸ ، اصول کافی ج۵ ص۵۱۶
2: وسایل الشیعه ج۱۱ ص۴۹۷
3: مستدرک الوسایل ج۱۴ ص۲۶۱
4: وسایل الشیعه ج۲۰ ص ۱۷۸، اصول کافی ج۵ ص۵۱۶
5: محمد حسن براری


ازدرج بقیه تصاویر در فضای مجازی از شما پوزش می خواهیم ...
بیشتر بدانید :   • دختران بی حجاب    
سایر خبرگزاری ها بصورت لحظه به لحظه :   • دختران بی حجاب    
Share
نظرات کاربران پیرامون این مقاله  
چهارشنبه 7 تیر 1391   نريمان
مانتو كه داره شال هم كه داره مانتوش هم كه بلنده ! آخه شما چه كار به اين بدبخت بيچارها داريد!!! تو تي وي خودمون سريال نشون مي ده از اين بدتر!! افكارتون رو درست كنيد سعي كنيد با شخصيت باشيد! متمدن بشيد!!! براي خود شيريني عكس ملت رو تو نت ژخش نكنيد !گراني پدر ملت رو در اورده حالا شما به لباس اين بيچاره و دوچرخش گير بديد!!!
seperator line
چهارشنبه 7 تیر 1391   sgh
تو رو خدا بس کنید این همه درد ایکاش همه بدبختیمون همین بود
seperator line
چهارشنبه 7 تیر 1391   نگین
کجای این عکس ایراده تو رو خدا ول کنید این طرز فکر و نگاه مسموم را.ببینید دنیا به کجا داره میره تکنولوژی داره چی کار می کنه اونوقت ما باید خجالت بکیشیم که تو این دوران اینه طرز فکرمون.به قول دوستمون گرونی پدر مردوما در اورده خبر از افسردگی زنای ایرانی دارین؟به خاطر همین محدودیتا همین افکار مزخرف همه را افسرده کردین.کارتون شده گیر دادن به مردم باید همش چادر سیاه سر کرد و فقط بینی معلوم باشه تا آدم خوبی باشی کاشکی ما هم مثل خیلی مسلمونای دیگه میتونستیم تو کشوری زندگی کنیم که دیگه اختیار لباس پوشیدنمون با خودمون بود
seperator line
چهارشنبه 7 تیر 1391   هادی
اره مانتو و روسری که داره راست میگید . نمیدونم چرا گیر دادن به این خانوم که عرصه رو برای چشم چرانی و هوس بازی شما تنگ میکنند . خجالت بکش یکم !!!!
seperator line
چهارشنبه 7 تیر 1391   مهدی اسماعیلی
شما بهتره از سینما و تلوزیون شروع کنید ... تا اینکه به اینا گیر بدید ...
seperator line
چهارشنبه 7 تیر 1391   من
واقعا از اینجور ادما داریم مردم(نگاه به دوربین )واقعا داریم مردم
seperator line
چهارشنبه 7 تیر 1391   محمد اکبری
دختری که دوست داره دوجرخه سواری کنه .به نظر شما باید با چادر و مانتو بلند دوچرخه سواری کنه؟شماها خیلی به فکر مردم هستید گرانی ها را درست کنید.
seperator line
چهارشنبه 7 تیر 1391   یک نفر
من مشکلی در دوچرخه سواری و حجاب این افراد نمی بینم. اگر ملاک حجاب مو هست پس باید گفت 99 درصد زنان ایران بی حجاب هستند زیرا قسمتی از موی هر خانمی دیده می شود. شاید هم تیتر خبر را اینگونه زده اید تا خواننده زیاد شود.
seperator line
چهارشنبه 7 تیر 1391   بنده خدا
آخه كجاي اين بدبخت ها بي حجاب است دست برداريد از اين شيوه ها گراني كمر مردم را شكسته شما هم حوصله داريد
seperator line
چهارشنبه 7 تیر 1391   حيدر لطفي
نظر بنده اين مي باشد كه متاسفانه ومتاسفانه بعضي ها خيلي اشتباه مي كنند ودرست نميشوندچون به قول اقاي عاملي كه امام جمعه اردبيل مي باشند واقعا حياشون از بين رفته اين دخترها .نميگم بده از جهاتي دچرخه سواري واين كارها خوبه ولي از جهاتي هم خيلي بد مي باشدچون كه الان جامعه ما خيلي فرق كرده وروز به روز فساد شديدا بيشتر ميشه پس اين گونه كارها كه دختران ميكنند اصلا درست نيست از يك طرف دوچرخه سواري وخود را نشان دادن واز طرفي موي سر را بيرون اوردن واز طرفي هم دست را نشان دادن.اين كارها اصلا خوب نيست وبايد خيلي سريع تر اصلاح شود ولي فكر نكنم بشه چون خيلي سخته واقعا حياي اين گونه دخترها از بين رفته و هر كاري ازشون بد مياد.
seperator line
سایر صفحات
1234
ثبت نظر شما   
  فروشگاه جوان امروز  
مستند تخت گازمستند تخت گاز
قیمت: 32400- 22800 تومان
ماه صیامماه صیام
قیمت: 8400- 7200 تومان
کلید بهشتکلید بهشت
قیمت: 13200- 12240 تومان
نرم افزار شادونهنرم افزار شادونه
قیمت: 9000- 7800 تومان
  سبک زندگی فرهنگ و اندیشه اجتماعی دین و مذهب علم و دانش پزشکی و سلامت    
   
برچسب ها و کلمات کلیدی