جوان امروز را صفحه خانگی کنید نوار ابزار نوار ابزار جوان امروز ورود به سایت عضویت تبلیغات تماس با ما درباره ما صفحه اصلی
 
هنرکده صنایع دستی صاحب
جوان امروز

مسیر جاری: صفحه اصلي / اخبار ایران و جهان / اجتماعی

تبلیغات 
یک پیشنهاد استثنایی برای علاقمندان به موسیقی
چاپ طرح اختصاصی شما بر روی تی شرت
کلید حل مشکلات شما دست ماست!
ساعت دیواری مدل پرواز

اعلام 5 خبرداغ قضایی

   ( تعداد نمایش: 977 )
اعلام 5 خبرداغ قضایی
شنبه 12 اسفند 1391   -  1:23 ب.ظ
اعلام 5 خبرداغ قضایی
سرانجام طرح دادپزشک، آخرین وضعیت دستبندهای الکترونیکی و رای دیوان عدالت اداری درباره استعمال قلیان از جمله اخباری است که مسئولان عالی قضایی در روز پایانی سفر به استان گلستان درباره آن توضیح دادند.

پنجشنبه شب هفته گذشته سفر دو روزه آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه به استان گلستان پایان یافت و مسئولان عالی قضایی با دو هواپیما راهی تهران شدند. هواپیمای اولی همان هواپیمای سران قوا و دومی هم خبرنگاران، مسئولان قضایی و نیروهای امنیتی را به تهران منتقل کرد. مسئولان عالی قضایی که در محل پاوین فرودگاه گرگان منتظر سوار شدن به هواپیما بودند بهترین فرصت برای خبرنگاران بود تا سوالات خود را مطرح کنند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی: بالاخره طرح دادپزشک را نهایی می کنیم

ابتدا احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در این استان برنامه خاصی نداشتیم ولی طرحهای ایجاد بانک های ژنتیک همچنان در دستور کار است.

وی در مورد آخرین وضعیت طرح دادپزشک گفت: بالاخره به هر نحوی است طرح دادپزشک را به نتیجه می رسانیم. الان هم در مرحله مطالعه و تدوین است. اگر طرح دادپزشک نهایی و تصویب شود تمامی اموات کشور تنها با مجوز پزشکی قانونی مجوز مرگشان صادر می شود.

دادستان کل کشور: هنوز تخلف انتخاباتی به ستاد گزارش نشده است

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه و دادستان کل کشور هم در مورد جرائم انتخاباتی به خبرنگار مهر گفت: ما ستاد مرکزی پیشگیری از جرائم انتخاباتی هستیم و کار اجرایی نمی کنیم ولی در مورد سوال شما که مربوط به تخلفات انتخاباتی است هنوز تخلفی به ستاد گزارش نشده است.

رئیس سازمان زندانهای کشور: دستبندهای الکترونیکی در انتظار تامین بودجه

غلامحسین اسماعیلی رئیس سازمان زندانهای کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت دستبندهای الکترونیکی که قرار بود جایگزین حبس گروهی از زندانیان شود گفت: تمامی کارهای مطالعاتی آن انجام شده و طرح نهایی شده است. اگر در بودجه سال آینده هزینه های اجرای این طرح تامین شود قطعا دستبندهای الکترونیکی جایگزین برخی حبس ها خواهد شد.

رئیس دیوان عدالت اداری: نیروی انتظامی باید جلوی استعمال قلیان در قهوه خانه را بگیرد

حجت الاسلام منتظری رئیس دیوان عدالت اداری در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد ابطال مصوبه دولت در مورد استعمال قلیان در قهوه خانه ها گفت: دولت مصوبه ای داشت که قهوه ها را از ردیف اماکن عمومی خارج کند تا مصرف قلیان در قهوه خانه ها آزاد باشد ولی هیئت عمومی دیوان این مصوبه را ابطال کرد. از منتظری سوال شد چه کسی باید این رای دیوان را اجرا کند که پاسخ داد: این وظیفه نیروی انتظامی است. وقتی نیروی انتظامی می بیند یک مرکزی دارد در آن جرم علنی انجام می شود موظف است برود جلوی جرم را بگیرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد: قانون روشن است سند خودرو باید در دفترخانه ها ثبت شود

احمد توسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اما و اگرها در بحث ماده 29 قانون جرائم رانندگی در بخش سند مالکیت خودرو اعلام کرد: بهتر است سازمان و اشخاص قانون را تفسیر نکنند. موضوع کاملا روشن است و وزیردادگستری هم اعلام کردند که دستگاهها باید جامعه را به سمت سند رسمی سوق دهند. سند خودرو هم باید در دفترخانه ها ثبت شود. اگر ابهامی در قانون ثبت سند خودرو وجود داشته باشد قطعا مجلس و شورای نگهبان در این موضوع وارد می شوند.

قول رئیس قوه قضائیه: البته رئیس قوه قضائیه هم در گفتگو با خبرنگار مهر قول دادند تا در آینده ای نزدیک ساز و کاری را فراهم کنند تا خبرنگاران دیداری با وی داشته باشند.

 

بیشتر بدانید :   • پزشکی قانونی    
سایر خبرگزاری ها بصورت لحظه به لحظه :   • پزشکی قانونی    
Share
نظرات کاربران پیرامون این مقاله  
ثبت نظر شما  
 
 
 
 
 
  فروشگاه جوان امروز  
مستند تخت گازمستند تخت گاز
قیمت: 32400- 22800 تومان
ماه صیامماه صیام
قیمت: 8400- 7200 تومان
کلید بهشتکلید بهشت
قیمت: 13200- 12240 تومان
نرم افزار شادونهنرم افزار شادونه
قیمت: 9000- 7800 تومان
  سبک زندگی فرهنگ و اندیشه اجتماعی دین و مذهب علم و دانش پزشکی و سلامت    
   
برچسب ها و کلمات کلیدی