جوان امروز را صفحه خانگی کنید نوار ابزار نوار ابزار جوان امروز ورود به سایت عضویت تبلیغات تماس با ما درباره ما صفحه اصلی
 
هنرکده صنایع دستی صاحب
جوان امروز

مسیر جاری: صفحه اصلي / اخبار ایران و جهان / اجتماعی

تبلیغات 
یک پیشنهاد استثنایی برای علاقمندان به موسیقی
چاپ طرح اختصاصی شما بر روی تی شرت
کلید حل مشکلات شما دست ماست!
ساعت دیواری مدل پرواز

"دختران خواننده" در خیابان‌های تهران

   ( تعداد نمایش: 1936 )
شنبه 9 اردیبهشت 1391   -  12:07 ب.ظ
"دختران خواننده" در خیابان‌های تهران
چند روز پیش و در هوای مطبوع بهاری در حوالی چهارراه ولی‌ عصر تهران، قدم‌زنان در حال رفتن به محل کار خود بودم و البته غرق در افکار و مشغله‌‌های ذهنی خود که یکدفعه صدای خاص و نامفهومی از قسمت شمالی خیابان توجهم را به خود جلب کرد.
به گزارش جوان امروز به نقل از جهان،مثل این بود که در مسیر حرکت خود در منتهی‌الیه شمالی خیابان ولی‌ عصر در حال نزدیک شدن به منبع تولید این صدا هستم.
با کمی توجه بیشتر، این صدا واضح‌تر شد و حالا به راحتی می‌توانستم صدای آوازمانند زنانه‌ای را تشخیص دهم؛ زیاد به این صدای زنانه و البته پرطنین توجه نکردم و مسیرم در امتداد شمالی خیابان ولی عصر را در پیش گرفتم با این ذهنیت که احتمالا یکی از ماشین‌های شخصی عبوری از این محدوده، صدای ضبط ماشین خود را بلند کرده است.
اما در همین گیر و دار و وقتی چند قدمی در این مسیر بالاتر آمدم در کمال ناباوری با صحنه عجیبی مواجه شدم؛ دختری تقریبا ۱۴ـ ۱۵ ساله با پوشش شلوار جین و با یک بلیز کوتاه زنانه در حال نغمه‌سرایی و هنرنمایی با استفاده از یک آمپیلی‌فایر قابل حمل بود و البته این دختر خانم هنرمند آورازه‌خوان را(!) یک دختر دیگر که کمی کم ‌سن ‌و سال‌تر به نظر می‌رسید، مشایعت می‌کرد که این دختر مشایعت‌کننده زحمت نواختن "تنبک" به طرز هنرمندانه‌ای را می‌کشید!
جالب اینکه مضمون شعری هم که این این دختر خواننده برای اجرا در ملأ‌عام آن هم در شلوغی حوالی چهارراه ولی‌ عصر انتخاب کرده بود بسیار هم عاشقانه بود و چه زیبا از چشم و ابروی یار می‌گفت و درد عشقی که کشیده است!
اما در این میان، واکنش مردمی که در حال تردد از این محدوده بودند و با صحنه اجرای این موسیقی زنده(!) توسط این دختران آوازه‌خوان مواجه می‌شدند نیز جالب بود، اکثریت این جمعیت برای دقایقی بی‌خیال مقصد موردنظر خود شده و محو در اجرای این هنرمندان!
براستی مسئول و متولی بروز چنین رفتار‌هایی در سطح شهر آن هم در ملأ‌عام و با توصیف آنچه ذکر آن رفت، کیست؟ چه نهادی و مرجعی مسئولیت برخورد با چنین مواردی را بر عهده دارد؟ چرا باید فضای شهر به سمت‌وسویی برود که عده‌ای تا این حد و اندازه به خود اجازه بروز و ظهور رفتار‌های ساختارشکن و هنجارشکن دهند؟
پیش از این رفتارهای چند کودک و نوجوان که در مراکز عمومی، اتوبوس و مترو اقدام به خوانندگی می‌کردند را شاهد بودیم که البته ظاهرشان بیشتر به متکدیان شبیه بوده است اما حالا باید نظاره‌گر خوانندگی دخترکانی بزک‌کرده و محرک در خیابان‌های تهران باشیم آن هم در کمال آسودگی خاطر این مخدرات هنرمند!
بیشتر بدانید :   • تهران     • "دختران خواننده"    
سایر خبرگزاری ها بصورت لحظه به لحظه :   • تهران     • "دختران خواننده"    
Share
نظرات کاربران پیرامون این مقاله  
شنبه 9 اردیبهشت 1391   شهروند
شما که اینو نوشتی رفتی ببینی دردشون چیه؟فقرعزیزم.فقر توکه فکردینمونی برو مشکل فقرشونوحل کن اون موقع عمراچنین کاری انجام بدند
seperator line
شنبه 9 اردیبهشت 1391   علی نیازاده
واقعا چه اشکال داره؟ هر چی که قبلا نبوده و الان هست ساختار شکنی نیست. در ضمن ساختار شکنی هم کار بدی نیست. جامعه هم مثل هنر پویاست وهمین پویایی زیباست. جامعه ما در حال حاضر به این گونه فضا ها نیاز داره. البته با اینکه کنترلی روی این موضوعها نباشه کاملا مخالفم. اگر کسی یا سازمانی متولی باشد که این گونه حرکات رو سازماندهی بکنه چه بهتر. مثلا اگر این گزارش شما بجای اینکه در پارک اتفاق بیفته در یک تالار با بیننده های معلوم از یک قشر خاص باشد چه اشکالی داره. اینکه شما در گزارش گفتید با این ساختار شکنی ها مقابله باشه اصلا نع عملیست و نه علمی. اینها باید ریشه یابی بشه توسط جامعه شناسان و بعد راهکار ارایه بشه با توجه به اهداف کلی نظام!
seperator line
شنبه 9 اردیبهشت 1391   علی
متاسفانه این نوع کارها بر اثر اهمال کاری مسئولين امر رفته رفته بیشتر میشود یه حرکت زشت و منکر تاثیر خود را رفته رفته میگذارد و جبران آن شاید دهها سال طول بکشد آن دسته از عزیزانی که میگویند مشکل این جور افراد فقر است لطف کنند آمار درآمد متکدیانی که در خیابانها و مترو و اتوبوس ها جولان میکنند را بگیرند ببینند چقدر درآمد دارند طبیعتا در آمد اینها هم کم نبتشه بیشتر از آنها است
seperator line
شنبه 9 اردیبهشت 1391   ناصر
شما كه ميگوئيد اينها از فقر اين كار را ميكنند فقط يك چهار راه همراهيشون كنيدتا ببينيد چه پولي از خلق الله ميگيرن
seperator line
شنبه 9 اردیبهشت 1391   بهاره
ما اينارو ديديم كم كمش روزانه سيصد چارصدهزار تون درميارن الكي نگو فقر فقر ما منكر فقر در جامعه نيستيم اما اينا فقير نيستن ببين درباره كيا حرف ميزنن بعد اظهار نظر كن
seperator line
ثبت نظر شما   
  فروشگاه جوان امروز  
مستند تخت گازمستند تخت گاز
قیمت: 32400- 22800 تومان
ماه صیامماه صیام
قیمت: 8400- 7200 تومان
کلید بهشتکلید بهشت
قیمت: 13200- 12240 تومان
نرم افزار شادونهنرم افزار شادونه
قیمت: 9000- 7800 تومان
  سبک زندگی فرهنگ و اندیشه اجتماعی دین و مذهب علم و دانش پزشکی و سلامت    
   
برچسب ها و کلمات کلیدی