جوان امروز را صفحه خانگی کنید نوار ابزار نوار ابزار جوان امروز ورود به سایت عضویت تبلیغات تماس با ما درباره ما صفحه اصلی
 
هنرکده صنایع دستی صاحب
جوان امروز

مسیر جاری: صفحه اصلي / اخبار ایران و جهان / اقتصادی

تبلیغات 
یک پیشنهاد استثنایی برای علاقمندان به موسیقی
چاپ طرح اختصاصی شما بر روی تی شرت
کلید حل مشکلات شما دست ماست!
ساعت دیواری مدل پرواز

قیمت چدید و جالب گوشت گوسفند و گوساله اعلام شد

   ( تعداد نمایش: 4315 )
قیمت چدید و جالب گوشت گوسفند و گوساله اعلام شد
پنج شنبه 17 فروردین 1391   -  8:54 ق.ظ
قیمت چدید و جالب گوشت گوسفند و گوساله اعلام شد
مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران تصریح کرد: با توجه به قیمت خرید دام زنده از دامدار هر کیلو گوشت گوسفند در سطح شهر نهایتا باید ۱۹ هزار تومان و هر کیلو گوشت گاو حداکثر ۱۳ هزار تومان با احتساب سود مغازه، هزینه کشتار و حمل فروخته شود؛ نه بیشتر
مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران تصریح کرد: با توجه به قیمت خرید دام زنده از دامدار هر کیلو گوشت گوسفند در سطح شهر نهایتا باید 19 هزار تومان و هر کیلو گوشت گاو حداکثر 13 هزار تومان با احتساب سود مغازه، هزینه کشتار و حمل فروخته شود؛ نه بیشتر.
سعید سلطانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به متغیر بودن نرخ خرید دام زنده و همچنین گوشت زنده در استان های مختلف، اظهار کرد: میانگین خرید هر کیلو گوسفند از دامدار هفت هزار و 500 تا هشت هزار تومان و میانگین خرید هر کیلو گاو نر از دامدار پنج هزار و 500 تومان است.
سلطانی اظهار کرد: چوبداران دام مازاد دامداری ها را جمع آوری می کنند و به کشتارگاه ها می فروشند که پس از کشتار، هزینه حمل و سود قصابی ها بر آن افزوده می شود.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران با اشاره به این که 50 درصد از وزن گوسفند آلایش بوده و 50 درصد از آن به صورت گوشت و لاشه باقی می ماند، تصریح کرد: لاشه گوسفند باید کیلویی 16 هزار تومان به فروش برسد که با احتساب 20 درصد سود مغازه و حمل نهایتا باید 19 هزار تومان به دست مصرف کننده ی واقعی برسد، اما اکنون این قیمت در سطح شهر بالاتر است.
وی افزود: 40 تا 42 درصد از گاو نیز به صورت لاشه و گوشت خالص باقی می ماند که قیمت آن با احتساب سود مغازه دار، هزینه کشتار و حمل باید 13 هزار تومان به دست مصرف کننده برسد، اما این قیمت در مغازه ها بیشتر است.
به گفته ی سلطانی قیمت لاشه گوسفند دو برابر قیمت زنده آن و قیمت لاشه گاو نیز 2.5 برابر زنده آن باید عرضه شود.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران تصریح کرد: بین مصرف کننده و تولید کننده واقعی خلا بزرگی است که واسطه ها، دلالان و سوداگران آن را پر کرده اند؛؛ اگر تشکل های دامداری اعتبار و توان مالی داشتند می توانستند گوشت قرمز را به صورت مستقیم و با قیمت واقعی در سطح شهر به دست مصرف کنندگان برسانند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که کشور های حوزه ی خلیج فارس گوسفند زنده را به دلیل کیفیت بالا، به قیمت بسیار خوبی می خرند و نرخ ارز نیز افزایش یافته است، واسطه ها به سمت صادرات دام زنده به کشور های حوزه ی خلیج فارس روی آورده اند که این خود عامل افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار داخلی شده است.
سلطانی خاطرنشان کرد: صادرات دام زنده به کشور های حوزه ی خلیج فارس با مجوز صورت می گیرد.
گفتنی است؛ هر کیلو گوشت گوسفند در مغازه ها سطح شهر حدود 22 هزار تومان و هر کیلو گوشت گاو حدود 18 هزار تومان فروخته می شود.
بیشتر بدانید :   • گوشت     • گوسفند     • گوساله    
سایر خبرگزاری ها بصورت لحظه به لحظه :   • گوشت     • گوسفند     • گوساله    
Share
نظرات کاربران پیرامون این مقاله  
پنج شنبه 17 فروردین 1391   قادر ياوري
خيلي ها بايد بميرند و گوشت نخورند بنده كه توان خريد گوشت به قيمت مصوب دولت را ندارم چه رسد به قيمت آزاد
seperator line
پنج شنبه 17 فروردین 1391   ملکی
واقعا با این قیمت ها لطف میکنند در حق ما!!!
seperator line
پنج شنبه 17 فروردین 1391   عليرضا
كدام بيشعوري دستور ومجوز فروش ميدهد درحاليكه درداخل كمبود پروتئين ميباشد كمي شرف داشته باشيد اينقدر اين مردم نجيب را آزار ندهيد كه اگر تحمل مردم به سر آيد مطمئن باشيد دخلتان را درخواهند آورد وآن زياد هم دور نخواهد بود اگر اينطور ظالمانه بامردم برخورد كنيد.آخه تاكي از حسن نيت مردم سوء استفاده خواهيد كرد خجابت بكشيد
seperator line
شنبه 19 فروردین 1391   فرزان
ما که حدود2سالی هست گوشت ایرانی نخوردیم وفقط پولمون به برزیلی میرسید که الانم همونم نمیتونیم بخریم. و مجبوریم برنج کوپنی بخوریم/
seperator line
شنبه 19 فروردین 1391   فرزان
خدایا خودت هوامو داشته باش.گرانی.فقر. بیکاری.بی پولی.
seperator line
ثبت نظر شما   
  فروشگاه جوان امروز  
مستند تخت گازمستند تخت گاز
قیمت: 32400- 22800 تومان
ماه صیامماه صیام
قیمت: 8400- 7200 تومان
کلید بهشتکلید بهشت
قیمت: 13200- 12240 تومان
نرم افزار شادونهنرم افزار شادونه
قیمت: 9000- 7800 تومان
  سبک زندگی فرهنگ و اندیشه اجتماعی دین و مذهب علم و دانش پزشکی و سلامت    
   
برچسب ها و کلمات کلیدی