جوان امروز را صفحه خانگی کنید نوار ابزار نوار ابزار جوان امروز ورود به سایت عضویت تبلیغات تماس با ما درباره ما صفحه اصلی
 
هنرکده صنایع دستی صاحب
جوان امروز

مسیر جاری: صفحه اصلي / اخبار ایران و جهان / اجتماعی

تبلیغات 
یک پیشنهاد استثنایی برای علاقمندان به موسیقی
چاپ طرح اختصاصی شما بر روی تی شرت
کلید حل مشکلات شما دست ماست!
ساعت دیواری مدل پرواز

عدم واریز یارانه به حساب بسیاری از مردم و یک شائبه جدید!

   ( تعداد نمایش: 3727 )
عدم واریز یارانه به حساب بسیاری از مردم و یک شائبه جدید!
سه شنبه 8 فروردین 1391   -  8:46 ق.ظ
عدم واریز یارانه به حساب بسیاری از مردم و یک شائبه جدید!
با اعلام واریز 28 هزار تومان به حساب ایرانیان ، که به عنوان 'مابه التفاوت' یارانه های مرحله اول و دوم هدفمندی انجام شده ،‌ بسیاری از شهروندان با مراجعه به حساب های بانکی خود متوجه شدند که ریالی از این بابت به حساب شان واریز نشده است
به گزارش جوان امروز به نقل از قدس هر چند مسوولان سازمان هدفمندی در این باره توضیحی نمی دهند و به جز کلی گویی تا کنون چیزی اعلام نکرده اند ولی بررسی های اولیه خبرنگار عصرایران حاکی از آن است که بسیاری از کسانی که در اسفند 90 ،‌ پیامک تمکن مالی و دعوت به انصراف از دریافت یارانه را دریافت کرده بودند ،‌ این 28 هزار تومان را در حساب های خود ندارد و برخی افراد هم که حتی آن پیامک را هم دریافت نکرده بودند می گویند که این مبلغ به حسابشان نیامده است !
این در حالی است که در پی جنجال پیامک انصراف از یارانه ها ،‌ مسوولان سازمان هدفمندی صراحتاً‌ اعلام کردند که انصراف از دریافت یارانه کاملاً اختیاری است و حتی گفتند که در ارسال پیامک نیز اشتباهی رخ داده است.
با این حال ، در شرایطی که مردم سرگرم مراسم نوروز بودند و بسیاری از رسانه ها نیز در تعطیلات هستند ،‌ناگهان و بدون هیچ مقدمه قبلی ،‌اعلام شد که به ازای هر نفر 28 هزار تومان به حساب سرپرستان خانوارها ریخته شده است و در همان حال مشخص شد که به حساب بسیاری از افراد وجهی واریز نشده است!
این افراد هم نمی دانند که برای پیگیری وضعیت حاضر باید چه کار کنند ؟ به کجا مراجعه کنند؟ اعتراض شان را به که بگویند؟ پروسه رسیدگی چقدر طول می کشد ؟ نتیجه اش چه خواهد بود؟ و ...؟
شرایط حاضر ،‌این شائبه را به وجود می آورد که دولت احتمالاً یارانه همه یا بخش مهمی از کسانی که قبل از سال جدید به ایشان پیامک داده بود را قطع کرده است و این اقدام را در نوروز که مجلس تعطیل است و بسیاری از رسانه ها غیرفعال اند و مردم نیز سرگرم عید هستند انجام داده است تا تبعاتش اندک باشد.
ادعای اشتباه در عدم واریز نیز نمی تواند چندان مسموع باشد چرا که چگونه در طول یک سال و اندی ،‌ پروسه واریز ها بدون اشتباه انجام می شده ولی ناگهان و بعد از یک سال تجربه ،‌ این اشتباه رخ داده است؟!
البته تأکید می شود که هنوز خود دولت چیزی در این باره اعلام نکرده است و آنچه مطرح است ،‌ تحلیل است و نه خبر. اما همین که دولت این اقدام را با استفاده از اصل غافلگیری انجام داده و درباره اش نیز توضیحی نمی دهد ،‌ شک برانگیز است.
در همین باره ،‌نکته جالب توجه آن است که رئیس سازمان هدفمندی که خبر واریز 28 هزار تومان ها را به عنوان مابه التفاوت اعلام کرده ،‌ علناً گفته است: "ممکن است این مبلغ ماهیانه یا به صورت دوماهه باشد ؛ اگر این مبلغ 28 هزار تومان ماهیانه باشد؛ 73 هزار و 500 تومان سرانه ماهیانه و اگر دو ماهه باشد؛ 14 هزار تومان ماهانه به 45 هزار و 500 تومان اضافه می شود."(منبع:سایت دولت)
این بدان معناست که خود ایشان هم نمی داند که ماجرای این 28 هزار تومان دقیقاً چیست و آیا ماهانه 14 هزار تومان به باقی ماندگان دریافت یارانه افزوده شده یا 28 هزار تومان؟!
این در حالی است که کاهش یا افزایش حتی یک ریال به یارانه ها ،‌ موضوعی راهبردی است که قاعدتاً با حساب و کتاب های دقیق میسر می شود ولی اکنون شاهد آن هستیم که 28 هزار تومان به حساب عده ای واریز شده و برای گروهی پرداخت نشده است و درباره واریز شده ها هم معلوم نیست یک ماه هاست یا دو ماهه و باز معلوم نیست که چه زمانی می توان آن را برداشت!
سوالی که در این میان مطرح است این که اگر دولت توان پرداخت یارانه به همه ثبت نام کنندگان را دارد ،‌چرا ماجرای انصراف را پیش کشیده و هر روز ماجرایی در این باره عَلَم می کند؟ اگر توان پرداخت ندارد ،‌ چرا می گوید که قرار است یارانه ها را افزایش دهد؟ و چرا این شائبه را پدید آورده است که افزایش یارانه ها را از محل حذف یارانه میلیون ها ایرانی دیگر می خواهد انجام دهد؟ و مهم تر از همه این که چرا با مردم رو راست نیست و شفاف و صادقانه همه چیز را به آنها نمی گوید و به عملیات روانی و تشویش اذهان عمومی روی آورده است؟
بیشتر بدانید :   • یارانه     • شائبه     • واریز    
سایر خبرگزاری ها بصورت لحظه به لحظه :   • یارانه     • شائبه     • واریز    
Share
نظرات کاربران پیرامون این مقاله  
سه شنبه 8 فروردین 1391   محمد
به نظر ميرسد هدف دولت از اينگونه برخوردهاي غير موجه صرفا سواستفاده سياسي باشد
seperator line
چهارشنبه 9 فروردین 1391   قلی قلی پور
یارانه هر ایرانی مثل انرژی هسته ای حق مسلم ماست وازان صرفنظر نمیکنیم
seperator line
پنج شنبه 10 فروردین 1391   محمد طالبی
تازه فهمیدیم که معلمان نیزجزء متمکنین هستند .متاسفانه دولت محترم امسال عید بسیاری از امثال ما را ضایع کرد؟
seperator line
سه شنبه 15 فروردین 1391   مهدی
والامن یک کارگر هستم با52سال سن و 5 سر عاعله ک 2 نفر جوان بیکار 30 و 24 ساله هم دارم که یک پیامک برای من فرستادن و مابی تفاوت را هم برایم منظورنکردن شما بفرمائید بنده با شرایطی که دارم وقیمتهاروب افزایش چکار باید بکم بنده را راهنمائی فرمائید
seperator line
ثبت نظر شما   
  فروشگاه جوان امروز  
مستند تخت گازمستند تخت گاز
قیمت: 32400- 22800 تومان
ماه صیامماه صیام
قیمت: 8400- 7200 تومان
کلید بهشتکلید بهشت
قیمت: 13200- 12240 تومان
نرم افزار شادونهنرم افزار شادونه
قیمت: 9000- 7800 تومان
  سبک زندگی فرهنگ و اندیشه اجتماعی دین و مذهب علم و دانش پزشکی و سلامت    
   
برچسب ها و کلمات کلیدی