جوان امروز را صفحه خانگی کنید نوار ابزار نوار ابزار جوان امروز ورود به سایت عضویت تبلیغات تماس با ما درباره ما صفحه اصلی
 
هنرکده صنایع دستی صاحب
جوان امروز

مسیر جاری: صفحه اصلي / اخبار ایران و جهان / حوادث

تبلیغات 
یک پیشنهاد استثنایی برای علاقمندان به موسیقی
چاپ طرح اختصاصی شما بر روی تی شرت
کلید حل مشکلات شما دست ماست!
ساعت دیواری مدل پرواز

خفاش شب به دار آویخته شد + فیلم

   ( تعداد نمایش: 7445 )
خفاش شب به دار آویخته شد + فیلم
سه شنبه 11 بهمن 1390   -  6:12 ب.ظ
خفاش شب به دار آویخته شد + فیلم
اين زن جوان در حالي كه به‌شدت گريه مي‌كرد به كارآگاهان گفت كه در منطقه گلشهر منتظر تاكسي بود كه به دليل تاريكي هوا سوار بر يك دستگاه خودرو شخصي شد و در ميانه‌راه، راننده ضمن تغيير مسير با تهديد چاقو وي را مورد آزار و اذيت قرار داده است

سيامك مافي» عامل شهادت يكي از ماموران كه كلكسيوني از جرايم خشن از جمله تهديد به قتل، آدم‌ربايي‏، سرقت، جعل عنوان مأمور موادمخدر، ايراد ضرب و جرح عمدي و چندين فقره كلاهبرداري را در پرونده خود داشت صبح ‌سه‌شنبه در محوطه پليس آگاهي استان البرز اعدام شد.


به گزارش سايت اطلاع‌رساني پليس، اوايل خرداد ماه سال 88 زني با مراجعه به پليس آگاهي استان تهران ادعا كرد كه مورد تجاوز قرار گرفته و به اين ترتيب پرونده‌اي پيش روي كارآگاهان پليس باز شد.
اين زن جوان در حالي كه به‌شدت گريه مي‌كرد به كارآگاهان گفت كه در منطقه گلشهر منتظر تاكسي بود كه به دليل تاريكي هوا سوار بر يك دستگاه خودرو شخصي شد و در ميانه‌راه، راننده ضمن تغيير مسير با تهديد چاقو وي را مورد آزار و اذيت قرار داده است.

او مدعي شد كه هرچه سعي كرده نتوانسته در خودرو را باز كند و سرانجام راننده، وي را در بيابان‌هاي اطراف شهرستان ساوجبلاغ مورد آزار و اذيت قرار داده و با همان وضعيت رهايش كرده و گريخته است.

با دريافت اين شكايت و ارجاع پرونده به مرجع‌قضايي، بررسي اوليه ماموران پليس آگاهي براي شناسايي و دستگيري اين راننده آغاز شد و بررسي‌ها ادامه يافت تا اينكه شكايت مشابهي مبني بر اين كه يك راننده دختر جواني را در بيابان‌هاي ساوجبلاغ مورد آزار و اذيت قرار داده، مطرح شد.

در پي طرح شكايت جديد و با توجه به حساسيت موضوع، تيمي از ماموران اداره مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي استان با اخذ دستورات قضايي لازم بررسي‌هاي فني را آغاز كردند و به‌دنبال اين بررسي‌ها مشخص شد كه متهم، طعمه‌هاي خود را با پرسه‌زني در ساعات پاياني روز انتخاب مي‌كند.

تحقيقات درباره شناسايي اين راننده ادامه داشت تا اين كه چهار شكايت مشابه ديگر نيز در كرج و ساوجبلاغ دريافت شد و كارآگاهان با بررسي پرونده‌هايي كه زنان و دختران با همين شيوه مورد آزار و اذيت قرار گرفته بودند به سرنخ‌هاي جديدي دست يافتند.

ماموران با بررسي پرونده‌ها دريافتند سه زن و دختر جوان ديگر نيز در قزوين با همين شيوه ربوده شده و مورد آزار و اذيت قرار گرفته‌اند.

با توجه به افزايش تعداد شكات، تحقيقات وارد مرحله‌اي تازه شد و با بررسي سوابق افرادي كه با اين شيوه اقدام به ربودن و آزار و اذيت زنان و دختران جوان مي‌كردند، فردي به نام «حسن» ـ معروف به «سيامك مافي» كه پيش از اين نيز هفت بار به اتهام جرايم مختلف از جمله كيف‌قاپي، قدرت‌نمايي، آدم‌ربايي مسلحانه، مظنونيت به قتل عمد، مزاحمت، ايجاد ضرب و شتم و سرقت در كرج و قزوين دستگير و زنداني شده بود، مورد ظن ماموران قرار گرفت.

كارآگاهان با كشف سرنخ‌هايي از ردپاي سيامك مافي در پرونده‌هاي اخير در قالب تيم عملياتي، محل‌هاي تردد سيامك را در كرج شناسايي كردند و مورد بررسي قرار دادند تا اين كه سرانجام نامبرده در منطقه مارليك و در حالي كه سوار بر يك دستگاه خودروي پژو 405 بود، شناسايي شد.

با محاصره «سيامك» توسط كارآگاهان پليس آگاهي، يكي از كارآگاهان براي دستگيري اين متهم راه را بر وي بست اما اين تبهكار با سرعت زياد مامور پليس را با خودروي سواري خود زير گرفت و گريخت.

ماموران همكار خود را به بيمارستان منتقل كردند اما گروهبان «قربانعلي نظري» (مامور مصدوم) پيش از رسيدن به بيمارستان در اثر شدت جراحات وارده ناشي از تصادف، درگذشت.

در پي وقوع اين حادثه سرانجام ماموران توانستند در سوم آذرماه سال 88 مخفي‌گاه سيامك را در مهرشهر كرج شناسايي كرده و به محاصره خود در آورند.

اين متهم كه متوجه حضور ماموران پليس در اطراف مخفي‌گاه خود شده بود، از راه پشت بام وارد منزل مسكوني همسايه كناري شد و اعضاي خانواده را گروگان گرفت و تهديد كرد چنانچه اجازه فرار به وي داده نشود، گروگان‌ها را خواهد كشت.

با اين حال «سيامك» هنگامي كه دريافت نقشه‌اش به جايي نمي‌رسد براي فرار، خود را به پشت‌بام رساند و در اين هنگام ماموران پليس براي متوقف‌كردن اين متهم سه گلوله به سمت وي شليك كردند تا به اين وسيله او را دستگير كنند.

«سيامك» پس از بازداشت به بيمارستان انتقال يافت و بعد از بهبودي نسبي در اختيار مقام‌قضايي قرار گرفت.

با انتشار خبر دستگيري اين متهم و انتشار تصوير بدون پوشش وي در جرايد، تعدادي ديگر با مراجعه به دادسراي كرج از وي اعلام شكايت كردند.

در جريان تحقيقات و اظهارات شاكيان، زواياي ديگري از اقدامات سيامك آشكار شد و كارآگاهان دريافتند كه زنان قرباني توسط سيامك و همدستانش ربوده شده و پس از آزار و اذيت به همان حالت رها مي‌شده‌اند. با انجام اين بررسي‌ها، شناسايي و دستگيري همدستان اين متهم در دستور كار ماموران قرار گرفت.

با گذشت يك‌سال و پنج ماه از دستگيري اين متهم، نهايتا در اواخر اسفند ماه سال 89كيفرخواست «سيامك مافي» مبني بر تقاضاي مجازات قانوني صادر شد و پرونده براي رسيدگي‌ و تعيين حكم در اختيارشعبه اول دادگاه كيفري استان البرز قرار گرفت و مرد جنايتكار مقابل محاكم قضايي قرار گرفت كه در جريان محاكمه، خانواده شهيد «قربانعلي نظري» و تعدادي از شاكيان از دادگاه درخواست قصاص متهم را كردند.

هيئت‌قضايي شعبه اول دادگاه كيفري استان البرز به اتفاق آرا پس از پايان جلسه محاكمه، با توجه به اظهارات شاكيان، بررسي سوابق مرد جنايتكار، گواهي پزشكي‌قانوني، مستندات پليس و گزارش دادسرا، متهم را به يك بار اعدام، يك بار قصاص، 22 سال زندان،74 ضربه شلاق، بازگرداندن اموال مسروقه محكوم كردند.

رأي دادگاه ازسوي قضات ديوان عالي كشور تأييد و توسط رياست قوه‌قضائيه نيز مورد تنفيذ قرار گرفت و در راستاي اجراي حكم صادره سرانجام در ساعت 6 صبح سه‌شنبه 11 بهمن ماه اين متهم در محوطه پليس آگاهي استان البرز به دار مجازات آويخته شد
بیشتر بدانید :   • قتل     • جنایت     • خود کشی    
سایر خبرگزاری ها بصورت لحظه به لحظه :   • قتل     • جنایت     • خود کشی    
Share
نظرات کاربران پیرامون این مقاله  
ثبت نظر شما  
 
 
 
 
 
  فروشگاه جوان امروز  
مستند تخت گازمستند تخت گاز
قیمت: 32400- 22800 تومان
ماه صیامماه صیام
قیمت: 8400- 7200 تومان
کلید بهشتکلید بهشت
قیمت: 13200- 12240 تومان
نرم افزار شادونهنرم افزار شادونه
قیمت: 9000- 7800 تومان
  سبک زندگی فرهنگ و اندیشه اجتماعی دین و مذهب علم و دانش پزشکی و سلامت    
   
برچسب ها و کلمات کلیدی