جوان امروز را صفحه خانگی کنید نوار ابزار نوار ابزار جوان امروز ورود به سایت عضویت تبلیغات تماس با ما درباره ما صفحه اصلی
 
هنرکده صنایع دستی صاحب
جوان امروز

مسیر جاری: صفحه اصلي / اخبار ایران و جهان / پزشکی و سلامت

تبلیغات 
یک پیشنهاد استثنایی برای علاقمندان به موسیقی
چاپ طرح اختصاصی شما بر روی تی شرت
کلید حل مشکلات شما دست ماست!
ساعت دیواری مدل پرواز

ورزشهای سر و صورت برای داشتن پوستی صاف و بدون چروک

   ( تعداد نمایش: 7131 )
ورزشهای سر و صورت برای داشتن پوستی صاف و بدون چروک
پنج شنبه 14 مهر 1390   -  1:17 ب.ظ
ورزشهای سر و صورت برای داشتن پوستی صاف و بدون چروک
ورزشهای سر و صورت شامل یک سری از انقباضات است که موجب مقاوم سازی عضلات خاصی در صورت میشوند و چیزی شبیه حرکات بدن سازی برای صورت و گردن هستند.

 ورزشهای سر و صورت چه هستند؟
ورزشهای سر و صورت شامل یک سری از انقباضات است که موجب مقاوم سازی عضلات خاصی در صورت میشوند و چیزی شبیه حرکات بدن سازی برای صورت و گردن هستند. ورزشهای سر و صورت علاوه بر افزایش حجم عضلات صورت که سبب بالا کشیده شدن آنها میشود، تا حدود ده برابر خون رسانی را افزایش میدهند و اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به پوست صورت میرسانند.
به خاطر داشته باشید صورت شما از ده استخوان، 12 عضله و تعداد بیشماری اعصاب، شریان و ورید تشکیل شده است. وقتی پیر میشوید، پوست صورت پژمرده و آویزان میشود که علت آن میتواند از بین رفتن هماهنگی و انعطاف عضلات باشد.ورزش دادن صورت میتواند به رفع این مشکلات کمک کند.
از ورزشهای سر و صورت معمولا برای تحریک جریان خون، بهبود آمادگی پوست، رفع تنش و اضطراب یا کمک به درمان برخی بیماریها استفاده میشود.

چشمهای بدون چروک
در حالی که در تمام مدت چشمهای خود را بسته نگه داشتهاید، اول به پایین نگاه کنید و بعد تا جایی که میتوانید چشمها را به سمت بالا بکشید. این حرکت را 10 مرتبه تکرار کنید.چشمهای خود را ببندید، ابروها را بالا و تا جایی که ممکن است پلکها را پایین بکشید. 5 شماره در این حالت بمانید و این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.
ابروها را بالا ببرید و چشمان خود را نیمه باز نگهدارید. سپس تا جایی که میتوانید چشمهای خود را گشاد کنید تا جایی که سفیدی بالا و پایین عنبیه چشمها دیده شود.
جهت هماهنگسازی عضلات چشمی، در حالی که چشمهای خود را به سرعت باز و بسته میکنید با دو انگشت به آرامی روی ناحیه گیجگاه (شقیقه) فشار دهید. این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.

غبغب‌تان را آب کنید
چانه یکی از بدترین نقاط ذخیره چربی در بدن است و بخش زیادی از چربی بدن زیر آرواره‌ها جمع میشود و غبغب را تشکیل میدهد. حرکات ورزشی زیر را در صورت امکان دو بار در روز انجام دهید:
صاف بنشینید، سرتان را به سمت عقب خم کرده و به سقف اتاق نگاه کنید، لبهای خود را بسته نگاه داشته و عمل جویدن را انجام دهید. با این کار میتوانید حرکت عضلات گردن و ناحیه حلق را احساس کنید. این حرکت را بیست مرتبه تکرار کنید.
روی تخت دراز بکشید و سر خود را از لبه تخت آویزان کنید. به آرامی سرتان را به سمت بدن بالا آورده و تا ده بشمارید. سپس بار دیگر سرتان را به سمت پایین و زمین آویزان کنید. این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.
صاف بنشینید و به روبرو نگاه کنید. در حالی که لبهای خود را روی هم گذاشته اید، با پایین کشیدن فک تحتانی دندانهای بالا و پایین را از هم جدا کنید و سپس فک خود را به سمت جلو بکشید و تا ده شماره در همان حالت نگه دارید. سپس فک را به حالت اولیه بازگردانید. این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.
صاف بنشینید و تا جایی که میتوانید سرتان را به سمت عقب خم کنید. سپس چندین بار دهان خود را باز و بسته کنید تا جایی که کشیده شدن عضلات را احساس نمایید.

یک پیشانی صاف برای همیشه
پیشانی یکی از آن نقاطی است که به سادگی به چین و چروک دچار میشود. ورزشهای زیر اگر به طور منظم انجام شود به کاهش چین و چروکها و سفتی پوست پیشانی کمک میکند:
روی تخت دراز بکشید و سرتان را از لبه تخت آویزان کنید. ابروها را تا جایی که میتوانید بالا ببرید و چشمها را گشاد کنید. این حرکت را ده مرتبه تکرار نمایید.
صاف بنشینید و به روبرو نگاه کنید و در حالی که ابروها را پایین آورده اید، بینی تان را جمع کرده و سوراخهای بینی را گشاد کنید. ده شماره در این حالت بمانید و این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.
تا جایی که میتوانید اخم کرده و سعی کنید ابروها را در هم بکشید. سپس با گشاد کردن چشمها سعی کنید ابروها را از هم دور کنید و نگاه متعجبی داشته باشید. این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.
شما میتوانید پس از دو هفته شاهد بهبود چشمگیری در چهره خود باشید. در عرض 6 تا 9 ماه حدود 5 تا 10 سال جوان تر از دوران قبل از انجام ورزشهای سر و صورت به نظر میرسید! داشتن یک چهره طبیعی و جوان با استفاده از این حرکات ورزشی فوق العاده سرگرم کننده است.

گونه های خود را برجسته نگه دارید
پوست گونهها به مرور زمان انعطاف خود را از دست میدهد، شل و آویزان و چروکیده میشود. ورزشهای زیر اگر به طور منظم انجام شود به سفتی و بالا کشیده شدن گونهها کمک میکند:
با لبهای بسته، لبخند ملایمی بر لب داشته باشید و گونههای خود را به سمت داخل دهان جمع کرده و تو بدهید. ده ثانیه در همین حالت بمانید و این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید.
هنگام انجام این حرکت به آینه نگاه کنید. تا جایی که ممکن است لبخند عمیقی بزنید و سعی کنید در حالی که لبهای خود را بسته نگاه داشته اید، گوشه لبها را بالا بدهید. کاری کنید که لبها تا بناگوش کشیده شوند. بینی خود را جمع کنید، عضلات گونه را به سمت بالا بکشید و حرکت آنها را احساس کنید. ده ثانیه در همین حالت بمانید و این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید.
لب فوقانی خود را جمع کرده، طوری که گوشههای دهان به سمت بالا بروند. سپس عضلات گونه را به سمت چشمها بالا بکشید. در این مرحله باید سعی کنید لب فوقانی خود را به بینی تان برسانید. تا 10 شماره در این حالت بمانید و این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.
لبها را بسته و دندانها را روی هم بگذارید و هوا را زیر لب فوقانی خود جمع کنید اما اجازه ندهید این هوا از دهان شما خارج شود. تا ده شماره در این حالت بمانید، سپس هوای محبوس شده را به گونه چپ هدایت کنید و ده شماره دیگر نگه دارید.آن گاه هوا را به سمت گونه راست فرستاده و پس از ده شماره دیگر این حرکت را با لب تحتانی خود انجام دهید. این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.

حرکت هایی با صرفه و کم هزینه
این حرکات ورزشی پوست صورت را می‌کشند تا اکسیژن بیشتری دریافت کند و مواد غذایی بیشتری به سلول‌های آن برسد. در نتیجه سلولهای پیر و آسیب دیده میریزند و ترکیب کلی صورت بهتر و تمیزتر میشود. از آنجا که ورزشهای سر و صورت پوست را قادر به جذب مواد مغذی بیشتر میکنند، چین و چروکها خیلی زود از بین میروند. بهترین مزیت ورزشهای سر و صورت این است که بسیار با صرفه هستند و میتوانید بدون صرف هیچ هزینه ای آنها را انجام دهید.

ورزشهای سر و صورت چه خاصیتی دارند؟
گردش خون را تحریک میکنند تا به سلولهای لایه خارجی پوست مواد غذایی بیشتری برساند و ساختار و رنگ پوست صورت را بهبود ببخشد.
انعطاف و کلاژن طبیعی پوست را تجدید کرده و فرورفتگیهای آن را هموار میسازند.
خطوط صورت را از بین برده و چین و چروکهای عمیق آن را برطرف میسازند تا چهره‌ای سفت و جوان داشته باشید.
 
بیشتر بدانید :   • ورزش     • سلامت    
سایر خبرگزاری ها بصورت لحظه به لحظه :   • ورزش     • سلامت    
Share
نظرات کاربران پیرامون این مقاله  
ثبت نظر شما  
 
 
 
 
 
  فروشگاه جوان امروز  
مستند تخت گازمستند تخت گاز
قیمت: 32400- 22800 تومان
ماه صیامماه صیام
قیمت: 8400- 7200 تومان
کلید بهشتکلید بهشت
قیمت: 13200- 12240 تومان
نرم افزار شادونهنرم افزار شادونه
قیمت: 9000- 7800 تومان
  سبک زندگی فرهنگ و اندیشه اجتماعی دین و مذهب علم و دانش پزشکی و سلامت    
   
برچسب ها و کلمات کلیدی