جوان امروز را صفحه خانگی کنید نوار ابزار نوار ابزار جوان امروز ورود به سایت عضویت تبلیغات تماس با ما درباره ما صفحه اصلی
 
هنرکده صنایع دستی صاحب
جوان امروز

مسیر جاری: صفحه اصلي / اخبار ایران و جهان / اجتماعی

تبلیغات 
یک پیشنهاد استثنایی برای علاقمندان به موسیقی
چاپ طرح اختصاصی شما بر روی تی شرت
کلید حل مشکلات شما دست ماست!
ساعت دیواری مدل پرواز

کتک کاری زنان و مردان عربستانی در خانه!

   ( تعداد نمایش: 1462 )
کتک کاری زنان و مردان عربستانی در خانه!
چهارشنبه 13 مهر 1390   -  1:27 ب.ظ
کتک کاری زنان و مردان عربستانی در خانه!
حدود پنج درصد از زنان سعودی به طور معمول همسران خود را کتک می زنند

آخرین نیوز: تحقیقات استاد دانشگاه القاسم که مشاور جامعه و خانواده نیز است، نشان می دهد حدود پنج درصد از زنان سعودی به طور معمول همسران خود را کتک می زنند.
به گزارش فرارو به نقل از عرب نیوز، عبدالعزیز الموقبل در این تحقیقات دریافته که 45 درصد از کودکان سعودی مورد آزارهای فیزیکی بسیاری قرار می گیرند و 12 درصد آنها به طور معمول کتک می خورند.
به گفته این شخصیت علمی عرب، خشونت های خانوادگی روندی رو به افزایش دارد و آزار و اذیت های زبانی جرقه ای است که به این خشونت ها دامن می زند. وی می گوید: «بسیاری از افراد در مواقع مختلف، تفاوتی میان محکم بودن و استفاده از خشونت را درک نمی کنند. همین امر منجر به از بین رفتن کانون خانواده و عدم پرورش درست فرزندان می شود.»
عبدالعزیز دیگر نوع خشونت را غفلت می داند. وی به مورد دختری اشاره می کند که بیش از 10 سال در خانه ای نگه داشته شده بود، بدون اینکه کسی سراغی از او بگیرد. وی می گوید:«این یک مورد کاملاً واضح از آزار خانوادگی است.»
عبدالعزیز این ادعا که خشونت خانوادگی مسئله ای ارثی است را رد کرده و این امر را نوعی مجازات موقت می خواند. وی معتقد است دختری که بدون شناخت مرد و به دلیل ترس از ترشیدگی تن به ازدواج ناآگاهانه می دهد نیز مورد دیگری از آزار خانوادگی است.
وی بر این عقیده است که فرهنگ غالب در جامعه، افراد را تشویق به خشونت می کند. «برخی زنان متاهل آزارهای فیزیکی از سوی همسران خود را به دلیل ترس از طلاق تحمل می کنند چراکه طلاق برایشان دردی بیشتر از کتک خوردن دارد.»
در گزارش قبلی که از سوی عرب نیوز منتشر شد، پلیس جده اعلام کرده بود که ماهانه میانگین 145 زن متاهل از همسران خود کتک می خورند و این رقم به طور سالانه 20 درصد محاسبه شده است.

بیشتر بدانید :   • مشاجره     • خانواده     • زن و شوهر    
سایر خبرگزاری ها بصورت لحظه به لحظه :   • مشاجره     • خانواده     • زن و شوهر    
Share
نظرات کاربران پیرامون این مقاله  
ثبت نظر شما  
 
 
 
 
 
  فروشگاه جوان امروز  
مستند تخت گازمستند تخت گاز
قیمت: 32400- 22800 تومان
ماه صیامماه صیام
قیمت: 8400- 7200 تومان
کلید بهشتکلید بهشت
قیمت: 13200- 12240 تومان
نرم افزار شادونهنرم افزار شادونه
قیمت: 9000- 7800 تومان
  سبک زندگی فرهنگ و اندیشه اجتماعی دین و مذهب علم و دانش پزشکی و سلامت    
   
برچسب ها و کلمات کلیدی