جوان امروز را صفحه خانگی کنید نوار ابزار نوار ابزار جوان امروز ورود به سایت عضویت تبلیغات تماس با ما درباره ما صفحه اصلی
 
هنرکده صنایع دستی صاحب
جوان امروز

مسیر جاری: صفحه اصلي / اخبار ایران و جهان / پزشکی و سلامت

تبلیغات 
یک پیشنهاد استثنایی برای علاقمندان به موسیقی
چاپ طرح اختصاصی شما بر روی تی شرت
کلید حل مشکلات شما دست ماست!
ساعت دیواری مدل پرواز

راز سرماخوردگی در زمستان

   ( تعداد نمایش: 912 )
راز سرماخوردگی در زمستان
چهارشنبه 23 تیر 1395   -  1:52 ب.ظ

راز سرماخوردگی در زمستان

محققین دانشگاه Yale آمریکا با انجام آزمایش بر روی دمای بدن موش ها متوجه شدند که گرم بودن بدن مانع از انتشار ویروس سرماخوردگی به داخل بدن می شود.

خبرگزاری مهر - علیرضا کمندی: محققین آمریکایی با انجام آزمایشی متوجه شدند که به هنگام پایین آمدن دمای بدن، عملکرد سیستم ایمنی کاهش پیدا می کند. محققین دانشگاه Yale آمریکا با انجام آزمایش بر روی دمای بدن موش ها متوجه شدند که گرم بودن بدن مانع از انتشار ویروس سرماخوردگی به داخل بدن می شود.
سرما چگونه سرماخوردگی را تشدید می کند
در این تحقیق، سلول های مجاری تنفسی موش ها مورد مطالعه قرار گرفت. در واقع این سلول ها پروتئین های ضروری برای سیستم ایمنی با نام «interferons» تولید می کنند که در مقابل ویروس سرماخوردگی واکنش نشان می دهد.
محققین آمریکایی با تهیه یک الگوی ریاضی متوجه شدند زمانیکه بدن در دمای مناسبی قرار دارد، ویروس های سرماخوردگی سریع تر از بین می روند و قادر به تکثیر یافتن نیستند. همچنین آنزیم RNAseL در بدن که ژن های ویروسی را مورد هدف قرار می دهد زمانیکه دمای بدن گرم تر است، عملکرد بهتری از خود نشان می دهند.
در ادامه بررسی ها مشخص شد زمانیکه دمای بدن از حد مطلوب پایین تر است پروتیئن «interferons» قادر نیست به خوبی در برابر ویروس ها واکنش نشان دهد. به گفته این تیم تحقیقاتی دمای پایین بدن موجب انتشار ویروس سرماخوردگی در سلول های مجاری تنفسی می شود. نتیجه این تحقیق در نشریه آکادمی علوم منتشر شده است.

بیشتر بدانید :   • سرما خوردگی     • بیماری     • ویروس    
سایر خبرگزاری ها بصورت لحظه به لحظه :   • سرما خوردگی     • بیماری     • ویروس    
Share
نظرات کاربران پیرامون این مقاله  
ثبت نظر شما  
 
 
 
 
 
 سبک زندگی فرهنگ و اندیشه اجتماعیدین و مذهبعلم و دانش پزشکی و سلامت    
   
برچسب ها و کلمات کلیدی