جوان امروز را صفحه خانگی کنید نوار ابزار نوار ابزار جوان امروز ورود به سایت عضویت تبلیغات تماس با ما درباره ما صفحه اصلی
 
هنرکده صنایع دستی صاحب
جوان امروز

مسیر جاری: صفحه اصلي / اخبار ایران و جهان / پزشکی و سلامت

تبلیغات 
یک پیشنهاد استثنایی برای علاقمندان به موسیقی
چاپ طرح اختصاصی شما بر روی تی شرت
کلید حل مشکلات شما دست ماست!
ساعت دیواری مدل پرواز

روش جدید برای درمان سرطان

   ( تعداد نمایش: 878 )
روش جدید برای درمان سرطان
پنج شنبه 10 تیر 1395   -  6:25 ب.ظ

روش جدید برای درمان سرطان

پژوهشگری به شیوه ای جدید از درمان دست یافته که با تغییر pH تومورها بدون آسیب به سایر اجزای بدن، منجر به خودکشی سلول ها شود.

وب سایت TopInEarth - جمیله محمدی چراتی: در تلاش برای تخریب سلول های سرطانی بدون آسیب به بافت های اطراف، از پرتوهای نور جهت فعالسازی مواد شیمیایی یا ذرات درون تومورها استفاده شده و شیوه خوبی نیز نشان داده است. اغلب شیوه های درمانی فعلی با این روش که درمان فوتودینامیک نامیده می شود، شامل ایجاد شکلی خاص و کشنده از اکسیژن یا گرم کردن ذرات یا مواد شیمیایی در تومورها هستند. اکنون، پژوهشگری به شیوه ای جدید از درمان دست یافته که با تغییر pH تومورها بدون آسیب به سایر اجزای بدن، منجر به خودکشی سلول ها شود.
تخریب سلول‌های سرطانی از درون با نور و اسید
زمانی که تومور درون بدن رشد پیدا کند، یک محیط اسیدی در خارج از سلول های خود ایجاد می نماید. این امر منجر به اتصال رگ های خونی به آن در تلاش برای حذف اسید می شود. با یک روند بیولوژیکی، تومور سپس رگ های خونی را در اختیار گرفته و از آنها به عنوان منبع مواد غذایی جهت رشد خود استفاده می کند.
استاد بیولوژی دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو (UTSA)، متیو گودوین، برای بهره برداری از این روند اسیدی تلاش کرده است. وی ترکیب شیمیایی با نام نیتروبنزالادهید را به درون تومورها تزریق کرده است. سپس با پرتویی از نور ماورابنفش به تومورها ضربه زده که منجر به اسیدی شدن زیاد تومورها شده است و این اقدام به خودکشی تومورها می انجامد.
گودوین در آزمایش بر روی موش ها، از این روش برای توقف رشد تومور نوعی سرطان سینه، استفاده کرده است. درمان، شانس بقای موش ها را دوبرابر کرده است. این روش علاوه بر اینکه تهاجمی نیست، دارای مزیت عملکرد سریع می باشد. گودوین چنین برآورد کرده که تا 95 درصد سلول های سرطانی طی دو ساعت درمان از بین خواهند رفت.
گودوین امیدوار است این درمان برای بیمارانی که ماکزیمم مقدار درمان تابشی را برای بیماری سرطان خود دریافت می کنند یا برای آن دسته از افرادی که دارای تومورهایی در نواحی از بدن هستند که امکان جراحی در آنها وجود ندارد، مطلوب و امیدبخش باشد.
گودوین اکنون در حال تلاش برای بهبود این روش با سلول های سرطانی مقاوم در برابر دارو می باشد. نتیجه تحقیقات وی در ژورنال The Journal of Clinical Oncology منتشر شده است.

بیشتر بدانید :   • سرطان     • درمان سرطان    
سایر خبرگزاری ها بصورت لحظه به لحظه :   • سرطان     • درمان سرطان    
Share
نظرات کاربران پیرامون این مقاله  
ثبت نظر شما  
 
 
 
 
 
 سبک زندگی فرهنگ و اندیشه اجتماعیدین و مذهبعلم و دانش پزشکی و سلامت    
   
برچسب ها و کلمات کلیدی