جوان امروز را صفحه خانگی کنید نوار ابزار نوار ابزار جوان امروز ورود به سایت عضویت تبلیغات تماس با ما درباره ما صفحه اصلی
 
هنرکده صنایع دستی صاحب
جوان امروز

سیامک شجریان,دانلود سیامک شجریان,فول البوم سیامک شجریان,آهنگ سیامک شجریان,دانلود آهنگ های سیامک شجریان,آهنگ جدید سیامک شجریان,آلبوم سیامک شجریان,جدیدترین آهنگ سیامک شجریان,متن آهنگ سیامک شجریان,آلبوم های سیامک شجریان,پخش آنلاین سیامک شجریان,اخبار سیامک شجریان,تصاویر سیامک شجریان,کلیپ های سیامک شجریان,بیوگرافی سیامک شجریان,دانلود کامل سیامک شجریان,ترانه های سیامک شجریان, سیامک شجریان در جوان امروز,سیامک شجریان دانلود,کنسرت سیامک شجریان,آثار سیامک شجریان,کاملترین آرشیو از سیامک شجریان

مسیر جاری: صفحه اصلي / موسیقی آن لاین / سیامک شجریان

پکیج طلایی موسیقی سنتی ایران/اورجینال
  جدیدترین آلبوم ها   
آلبوم زمستان شهرام ناظری
flesh icon آلبوم زمستان
  شهرام ناظری
آلبوم سفر عسرت شهرام ناظری
flesh icon آلبوم سفر عسرت
  شهرام ناظری
آلبوم کنسرت اصفهان حسام الدین سراج
flesh icon آلبوم کنسرت اصفهان
  حسام الدین سراج
آلبوم مهتاب صدیق تعریف
flesh icon آلبوم مهتاب
  صدیق تعریف
آلبوم طوبی 2 پرویز یاحقی
flesh icon آلبوم طوبی 2
  پرویز یاحقی
آلبوم طوبی 1 پرویز یاحقی
flesh icon آلبوم طوبی 1
  پرویز یاحقی
آلبوم طراوت ۲ پرویز یاحقی
flesh icon آلبوم طراوت ۲
  پرویز یاحقی
آلبوم شمارهٔ ۴ پرویز یاحقی
flesh icon آلبوم شمارهٔ ۴
  پرویز یاحقی
آلبوم شمارهٔ ۲ پرویز یاحقی
flesh icon آلبوم شمارهٔ ۲
  پرویز یاحقی
آلبوم شمارهٔ ۱ پرویز یاحقی
flesh icon آلبوم شمارهٔ ۱
  پرویز یاحقی
آلبوم پیانو نوازی مرتضی محجوبی
flesh icon آلبوم پیانو نوازی
  مرتضی محجوبی
آلبوم پیانو مرتضی محجوبی
flesh icon آلبوم پیانو
  مرتضی محجوبی
آلبوم اساتید همایون خرم
flesh icon آلبوم اساتید
  همایون خرم
آلبوم صبح مشتاقان حميدرضا نوربخش
flesh icon آلبوم صبح مشتاقان
  حميدرضا نوربخش

زندگی نامه سیامک شجریان و پخش آنلاین آثار   

سيامك (محمدجواد) شجريان ـ متولد مشهد، 1331 آموختن آواز و رديفهاي موسيقي ايراني را نزد آقايان غفوريان و غلامحسين ظهيرالديني آغاز كرد و از محضر برادر هنرمند استاد محمدرضا شجريان، والاترين چهره‌ آواز ايران با استفاده از نوارهاي اساتيدي چون مهرتاش و عبدالله‌خان دوامي بهره‌هاي فراواني برد.
سنتورنوازي را در سال 1346 در مشهد نزد آقاي برهاني فرا گرفت. او همچنين دستي در نواختن سه‌تار و تنبك و ساختن سنتور دارد. سيامك شجريان، خواندن را از دوران دبيرستان با فرهنگ و هنر مشهد آغاز كرد و سپس در سال 1355 براي ادامه تحصيل و پيشبرد فعاليتهاي هنري خود به آمريكا رفت و در آنجا مقيم شد. او تا به حال در داخل و خارج از كشور، با گروههاي زيادي همكاري داشته كه از آن جمله مي‌توان به «گروه اساتيد» به سرپرستي استاد فرامرز پايور و «گروه عشاق» به سرپرستي اسماعيل تهراني اشاره كرد.
حاصل فعاليتهاي او دو اثر «كرشمة نرگس» (با آهنگسازي فرامرز پايور) و «پير مي‌ فروش» (با آهنگسازي محمدعلي كياني‌نژاد) منتشر شده است. «طبيب دل» با آهنگسازي محمدجواد ضرابيان، تازه‌ترين اثري است كه با صداي سيامك شجريان اين فرزند خلف خاندان آواز ايران، مي‌شنويم.استاد محمدجواد ضرابيان متولد12/12/1329 نوازندة سنتور، آهنگساز، هنرآموخته نزد دكتر داريوش صفوّت و دانش‌آموخته نزد زنده‌ياد دكتر محمدتقي مسعوديه، از هنرمنداني است كه اساس كار خود را موسيقي ملي قرار داده و تنظيم‌هاي او بين ديگر همكاران و هم‌دوره‌اي‌هاي او، صدايي ديگر دارد. همينطور استعداد و خلاقيت سينا جهان‌آبادي هنرمند خوش‌نواز و خوش ذوق جوان كه تنظيم‌هاي زبانزدي دارد.نوار و لوح فشرده«طبيب دل» ، تشكيل‌شده از تعدادي قطعات در قالب «آهنگ‌ـ ترانه» است. تنظيم و اركستراسيون اين قطعات و بسترسازي صوتي آن براي صدا ي خواننده، از نوعي است كه در موسيقي ما از چهل سال پيش تا امروز، سابقه و طرفداراني داشته و هنوز هم دارد. اجراكنندگان (آهنگسازان، نوازندگان و گاه‌ خوانندگان) اين نوع از موسيقي ايراني، به اركسترهاي بزرگي كه بهترين آنها در وزارت فرهنگ و هنر سابق و يا در راديو تهران كار مي‌كردند تعلق داشتند و موسيقي آنها، براي مردم ايران خاطره‌انگيز است. بسياري خوانندگان معروف، در ابتدا و يا اواسط راه خود، بخشي از محبوبيت خود را مرهون اجراي قطعاتي مي‌دانند كه با اين نوع سليقه و برداشت از موسيقي ايراني، ساخته شده و به تنظيم و اجرا رسيده است.
از جمله، شهره‌ترين خوانندة فارسي‌زبان امروز، استاد محمدرضا شجريان (كه در آن سالها به نام سياوش بيدكاني مي‌خواند) و فرزند خوش‌صدا و مستعد او همايون شجريان، ساخته‌هايي سنگين و دلنشين را در اين حال و هوا خوانده‌اند.از جمله «مبتلا» و «دولت عشق» (همراه با حسن يوسف زماني) و «نسيم وصل» (همراه با محمدجواد ضرابيان، آهنگساز و تنظيم‌كننده قطعا‌ت آلبوم كه نهايت تلاش خود را در هر چه بهتر صدادهي اركستر مبذول داشته است) و اكنون، محمدجواد (سيامك) شجريان‌ـ صدايي ديگر از خاندان آواز ايراني ـ ذوق و توانايي خود را در اين ميدان آزموده است. صدايي كه با وجود خويشاوندي جسماني و روحاني با خانواده هنر به ويژه با برادر هنرمند خويش، از خيل مقلدان صدا و حالات استاد شجريان جداست و امضاي متمايز خويش را دارد.
 آواي گرم و سوخته‌حال او با تمبرِ شنيداري‌اي كه حاكي از سالها تجربه خوانندگي در صحنه و پيش روي مردم است، از زمره آواهايي است كه در ذائقه زيباشناسي مردم اهل موسيقي، امتحان خود را داده و مقبول طبع مردم صاحب‌نظر شده است.
ضمنا ایشان سالهاست در امریکا سکونت دارد .
آلبوم های سیامک شجریان   
آلبوم طبیب دل
 flesh icon طبیب دل
8 ترانه در آلبوم
آلبوم کرشمه نرگس
 flesh icon کرشمه نرگس
11 ترانه در آلبوم
موسیقی ایرانی
موسیقی محلی
موسیقی ملل
موسیقی بی کلام
موسیقی فیلم
جستجوی الفبایی هنرمندان  
ت پ ب ا آ
خ ح چ ج ث
ژ ز ر ذ د
ط ض ص ش س
ق ف غ ع ظ
ن م ل گ ک
ی ه و
  پر بازدیدترین ترانه ها  
listen  شاد آمدی (60128)
رضا رويگري ،
listen  آتشی در نیستان (41983)
شهرام ناظری ، همایون دشتی تنها تویی
listen  وا دل من (34638)
رضا رويگري ،
listen  وقت سحر (33399)
محمد اصفهانی ،
listen  نوايی (32192)
رضا رويگري ،
listen  تصنيف شبانگاهان (31755)
عبدالحسین مختاباد ،
listen  تنها مرا رها کن (30245)
رضا رويگري ،
listen  عاشق شده ای ای دل (29732)
رضا رويگري ،
listen  بردی از یادم (29441)
علیرضا افتخاری ، آوازها
listen  عاشق سرگشته (28046)
رضا رويگري ،
listen  بهارم کی می آيی (27827)
رضا رويگري ،
listen  قطعه بی کلام؛ رقص دستمال (27363)
رضا رويگري ،
listen  سپیده:آواز در گوشه حجاز (27117)
شهرام ناظری ، همایون دشتی تنها تویی
listen  یار مرا... :قطعه ضربی حجاز (25177)
شهرام ناظری ، همایون دشتی تنها تویی

   
برچسب ها و کلمات کلیدی