نوار ابزار نوار ابزار جوان امروز ورود به سایت عضویت تبلیغات تماس با ما درباره ما صفحه اصلی
تبلیغات
 
هنرکده صنایع دستی صاحب
جوان امروز

مسیر جاری: صفحه اصلي / تالار گفتگو / کامپیوتر و فناوری اطلاعات / اینترنت و شبکه / سایت ها و وبلاگ ها

    خبر: آموزش ثبت نام در فيس بوك از اول تا آخر  
پنج شنبه 26 خرداد 1390  8:21 PM  
 آموزش ثبت نام در فيس بوك از ابتدا تا آخر


پاسخ نقل قول

مرحله اول: ابتدا به سایت فیس بوک با نشانی Facebook.com بروید و اطلاعات اولیه خود را در فرم عضویت وارد کنید.
مرحله دوم: در مرحله دوم، کادری بر روی صفحه ظاهر می شود که مربوط به کاراکترهای کپچا می باشد. کافیست آنها را در مکان مشخص شده تایپ کنید (برای اینکه سایت مطمئن شود که شما یک کاربر واقعی هستید نه یک روبات نرم افزاری).
مرحله سوم: در مرحله سوم و پس از تایید اطلاعات شما، نوشته ای بر روی صفحه ظاهر می شود به این مضمون که یک ای میل به آدرس ای میل شما فرستاده شده است. شما با باز کردن آن ای میل، و کلیک بر روی لینک داده شده، در آن به عضویت فیس بوک در خواهید آمد.
امید است از اینحا به بعد خود شخصاً فیس بوک و خدمات و سرویس های آن را مورد تجربه و دقت نظر قرار دهید.
soheil_aghakhani
کاربر جدید
تاریخ عضویت: خرداد 1390 
تعداد پست ها: 0
تعداد کلیپ ها: 0


   
تشکرهای دیگران

پنج شنبه 26 خرداد 1390  8:27 PM  
 پاسخ به:آموزش ثبت نام در فيس بوك از ابتدا تا آخر


پاسخ نقل قول

 شناسايي دوستان و آشنايان شما توسط دوست ياب فيس بوك:
شما مي توانيد با استفاده از ابزار دوستيابي فيسبوك دوستاني رو كه در فيس بوك هستند رو پيدا كنيد ، روش كار هم به اين صورت است كه شما ايميل اتان را وارد مي كنيد بعد رمز عبور ايميلتان را وارد مي كنيد ( رمز فيس بوك نه رمز ايميل ) ، بعد فيس بوك با توجه به قراردادي كه با شركتهاي بزرگي چون جي ميل ، هات ميل ، ياهو ميل و ... داره ليست كنتاكت هاي موجود در آدرس بوكتان را ايمپورت مي كنه و بعد با توجه به اينكه كدامشان در فيس بوك هستند شما رو كمك مي كنه تا اونها رو پيدا كنيد .

از نظر امنيت هم خيالتان راحت باشه گوگل و يا ياهو و يا سايت هايي كه خدمات ميل مي دهند براشون امنيت اطلاعات شما بيشتر از خود شما اهميت داره و لذا تنها به دادن يك سري آدرس ايميل اكتفا مي كنند و مشكلي ايجاد نخواهد شد . ( نخواستي اين قسمت رو هم بي خيال شو برو قسمت بعد )
mohsen_2011
کاربر جدید
تاریخ عضویت: خرداد 1390 
تعداد پست ها: 0
تعداد کلیپ ها: 0


   
تشکرهای دیگران

پنج شنبه 26 خرداد 1390  8:32 PM  
 چگونه از فيس بوك بهترين استفاده را بكنيم؟


پاسخ نقل قول

ويژگي فيس بوك پيچيدكي آن در عين سادگي آن است.با بودن تعداد زياد اپليكيشن هاي فيس بوك،واقعآ تعيين اينكه از كدام يك استفاده كنيم سخت هست.واقعآ بعضي از اپليكيشن هاي فيس بوكي كاربرد خاصي جز اسپم بودن ندارند.به همين دليل استفاده‌ي صرف از هر اپليكيشني نمي تواند باعث بهتر شدن فيس بوك شود،كه حتي ممكن است كه كار با فيس بوك راسخت‌تر كنند. در اين پست قصد معرفي افزونه هايي براي استفاده‌ي بهتر از فيس بوك رادارم كه اميدوارم برايتان مفيد واقع شود.قبل از هر چيزي اين پست را تقديم به دكتر مزيدي عزيز مي كنم كه لينك اين مطلب را در ريد رايت وب در بلاگشان نوشتند و باعث شدند من بيشتر از ايني كه هست با فيس بوك آشنا بشم!

به طور كلي براي اين كار اپليكين هاي مورد استفاده براي فيس بوك را به 4 دسته تقسيم مي كنيم:
1.استفاده از ويژگي هاي اختصاصي فيس بوك

 • از ايميل فيس بوك براي ارسال ايميل هايتان استفاده كنيد. بله با اصستفاده از امكان پيام رسان فيس بوك شما مي توانيد به راحتي از داخل فيس بوك براي دوستانتان ايميل بفرستيد.چه دوستاني كه در فيس بوك داريد و چه كساني كه ايميلشان را فقط داريد. در اينجا يك سوال پيش مي آيد كه اين امكان فيس بوك مي تواند مفيد باشد؟ از نظر بعضي ها اين امكان فيس بوك يك امكان بي مورد و به درد نخور در فيس بوك است كه لزومس ندارد از آن استفاده شود ولي خوب بعضي هاي ديگر نظر ديگري را در اين مورد دارند. نظر اين افراد اين است كه اگر كسي بخواهد براي من ايميل بفرستد يا مي تواند با ايميل اصلي من براي من ايميل بفرستد يا اينكه با تويتر من رو خيژبر كند و اينكه استفاده از ايميل فيس بوك براي من ايميل بفرستد يك جورهايي اضافه كاري است. اينكه از كدام ايميل استفاده كنيم بستگي به نگاه هر فرد به ان شبكه‌ي اجتماعيي است كه در آن قرار دارد. براي يك كاربر واقعي فيس بوكي ايميل واقعي فقط براي كار هاي bussines است و براي كارهاي ديگر استفاده از ايميل فيس بوكمي تواند خيلي بهتر باشد! در هر صورت خود دانيد كه از كدام يك استفاده كنيد!
 • از امكان facebookEvent استفاده كنيد : ابزراي است براي مديريت آنلاين برنامه هايتان. همين! با كمك اين ابزار قدرتمند در فيس بوك شما علاوه بر اينكه مي توانيد كارهاي خودتان را برنامه ريزي كنيد امكان مشاهده‌ي تاريخ تولد دوستانتان را داريد.چون هركسي كه در فيس بوك عو مي شود تارخ تولد خودش را مي نويسد و فيس بوك با كمك اين ابزار در روز تولد دوستانتان شما را خبر مي كند تا با كمك آن براي آنها هديه بفرستيد!
 • از امكان Block apps Spam استفاده كنيد: تاكنون افزونه هاي زيادي براي فيس بوك درست شده اند كه كار آنها ارسال دعوتنامه براي دوستي، بازي و … است و شايد شما دوست نداشته باشيد كه اين درخواست ها را دريافت كنيد.فيس بوك به طور پيش فرض اي امكان را براي كاربران فراهم آورده است كه بتوانيد اين اپليكيشن را بل.كه كنيد و ديگر كسي نمي تواند با كمك اين اپليكيشن براي شما دعوتنامه بفرستند. همچنين امكان پاك كردن تمام درخواست هايي كه به ناخواسته بريا شما رسال مي شود را داريد.براي مطالع بيشتر اين مطلب را مطالعه كنيد
 • از امكان Go Mobile استفاده كنيد : با نصب اين افزونه مي توانيد در هر وضعيتي كه هستيد از فيس بوك استفاده كنيد! مي توانيد با اين افزونه عكس هايتان را از طريق موبايلتان به فيس بوك ارسال و آپلود كنيد. همچنين مي توانيد از طريق موبايلتان به پيام ها پاسخ دهيد و حتي پيام بفرستيد! در صفحات ديگران نظر بنويسيد و به طور كلي همه كاري را با فيس بوك بكنيد. هم چنين مي توانيد از طريق آدرس www.m.facebook.com از طزيق موبايلتان به طور مستقيم به فيس بوك برويد.البته اگر مي خواهيد كه از طريق موبايلتان از اپليكيشن ها استفاده كنيد البته بايد قبل از اين كار ها براي فعال كردن اين امكان،امكان اين كار را از طريق اين بخش فعال كنيد. فراموش نكنيد اين اپليكيشن را به صفحه تان اضافه كنيد.با كمك اين اپليكيشن شما مي توانيد از طريق موبايل وبدئو هايتان را به طور مستقيم به فيس بوك ارسال كنيد

2.استفاده از اپليكيشن هايي براي انجان كار هاي ديگر

در صورتي كه مي خواهيد از تمام امكانات فيس بوك استفاده كنيد از اپليكيشن هاي زير هم مي توانيد استفاده كنيد.

 • eBay : افزونه‌اي جالب كه با كمك آن مي توانيد اي باي را به صفحه تان در فيس بوك بياوريد.با كمك اين افزونه مي توانيد ليست چيز هايي را كه مي خواهيد در فيس بوك به فروش برسانيد در پروفايلتان قرار دهيد و ان را در همين فيس بوك به دوستانتان در فيس بوك بفروشيد! همچنين مي توانيد با كمك اين افزونه به ليت فروش دوستانتان در اي باي دسترسي داشته باشيد و حتي در مورد آنها نظر هم بدهيد!
 • paypal : اين افزونه رو هم از دست نديد.چيزي تو مايه هاي همون بالايي است!
 • Zoho: با كمك اين افزونه مي توانيد به تمام فيال هايي office تان در فيس بوك دسترسي داشته باشيد. البته افزونه‌ي ديگري هم وجود دارد كه با كمك آن مي توانيد در فيس بوك به فايل هايتان در Google Docs دسترسي داشته باشيد.
 • اشتراك فايل هايتان : با اين افزونه مي تواني به فايل هاي آپلود شده تان در box.net و Divshare در فيس بوكتان دسترسي داشته باشيد و آنها را به اشتراك بگذاريد!
 • To-Do list: با اين افزونه مي توانيد ليست انجام كار هايتان را مديريت كنيد
 • تقويم : با كمك اين افزونه مي توانيد يك تقويم حرفه اي داشته باشيد. با اين افزونه حتي مي توانيد Googe Calender را در فيس بوكتان داشته باشيد

3.ابزار هاي وب2 را به فيس بوكتان بياوريد!

اگر فكر مي كنيد كه استفاده از فيس بوك باعث مي شود كه شما از ديگر سايت هاي وب2.0 يي جدا شويد در اشتباه هستيد! چون خود فيس بوك از مصداق هاي اصلي وب2.0 است. سايت فيس بوك باز هم براي شما اپليكيشن هايي را پيشنهاد مي كند كه با كمك آنها مي توانيد وب2.0 را در فيس بوكتان داشته باشيد

 • FreindFeed: البته كه با فيس بوك مي توانيد فرند فيد را به صفحه تان در فيس بوك بياوريد. كافي است اين اپليكيشن را در صفحه تان در فيس بوك نصب كنيد.به اين ترتيب مي توانيد فيس بوكتان را فرند فيدي كنيد!
 • Flickr: براي اين سرويس web2.0 بيش از 100 اپليكيشن وجود دارد كه هر كدام مزاياي خود را دارد ولي خوب اگر دوست نداريد كه ازآنها استفاده كنيد مي توانيد اين يكي را امتحان كنيد! با كمك تين اپليكيشن مي توانيد عكس هايتان را در فليكر به فيس بوكتان وارد كنيد و فليكر را در فيس بوك داشته باشيد!
 • Twitter: اگر تا الان فيس بوكي شده باشيد حتمآ مي خواهيد كه تويترتان را از فيس بوكتان آپديت كنيد.مشكلي نيست! اين اپليكيشن را نصب كنيد. و حالش را ببريد!
 • Upcomming: قبل از اينكه در مورد اين اپليكيشن بگويم اين را در مورد اين سرويس بگويم كه Upcomming سرويسي از يا هو است كه با كمك آن مي توانيد آخرين اتفاقات در منطقه‌ي خودتان را داشته باشيد! البته اين سرويس زياد در مورد ما ايراني ها صدق نمي كند، دليلش هم تحريم و اين قضايا نيست،بلكه عدم استقبال از اين سرويس در بين ايراني ها است. خلاصه اگر دوست داريد اين سرويس را در فيس بوكتان داشته باشيد اين اپليكيشن را نصب كنيد كار تمام است!
 • به اشتراك گذاري كتاب ها: حتمآ اسم سايت هاي زيادي را در مرود اشتراك گذاري كتاب ها شنيده ايد،مثلآ GoodReads كه من در آن عضو هستم و مي شناسمش! ويا خيلي از سايت هاي ديگر به اشتراك گذاري كتاب ها مثل Shelfari،VisualBook Shelf،يا BookShare. با نصب اپليكيشن هاي مربوطه ميتوانيد اين ساي ها را در فيس بوكتان داشته باشيد
 • جستجو بين افراد: با كمك اين افزونه مي توانيد به صورت ساده و البته عالي در ميان افرادي كه در فيس بوك عضو هستند جستجو كنيد و فرد مورد نظرتان را پيدا كنيد
 • Link Profile: يك افزونه‌ي عالي براي كساني كه در سايت هاي مختلف پروفايل دارند مثل 360،technorati،Flickr،… . با كمك اين اپليكيشن مي توانيد هاي ديگر خود را در جاهاي ديگر در فيس بوكتان لينك كنيد.
 • Blog RSS Feed Reader: اين يكي رو خودم به مطلب اضافه كردم و جز مطلب در مقاله‌ي اصلي نبود! با كمك اين افزونه مي توانيد آخرين نوشته هايتان را در صفحه تان در فيس بوك به نمايش بگذاريد.بسيار جالب است و توصيه مي كنم اگر وبلاگ داريد حتمآ اين اپليكيشن را نصب كنيد

4.از فيس بوك امتياز بگيريد!

شما مي توانيد با از فيس بوك خيلي بهتر از اينها استفاده كنيد و آنرا بتركونيد!

 • مي توانيد تعداد زيادي افزونه فايرفاكسي را براي فيس بوك در اينجا پيدا كنيد
 • اگر مي خواهيد كه جستجو هايتان را هم در فيس بوك بكنيد مي توانيد اين افزونه را نصب كنيد آن را باديگران به اشتراك بگذاريد! يعني شما مي توانيد جستجو هايتان را در فيس بوك به اشتراك بگذاريد! اين افزونه كاري است از شركت مايكروسافت بود كه مي توانيد در همان صفحه نصب اپليكيشن ها ويژگي هاي آنرا مطالعه بفرماييد ولي خوب اگر اينجا هم مي خواهيد كه طرف گوگل را بگيريد اين افزونه را از دست ندهيد!
soheil_aghakhani
کاربر جدید
تاریخ عضویت: خرداد 1390 
تعداد پست ها: 0
تعداد کلیپ ها: 0


   
تشکرهای دیگران

پنج شنبه 26 خرداد 1390  8:37 PM  
 تنظیم امنیتی که هر کاربر فیس بوک باید اطلاع داشته باشد:


پاسخ نقل قول

عضویت در فیس بوک همواره برای عده زیادی با نگرانی و اضطراب همراه بوده است و در مواردی نیز منجر به مشکلاتی هم شده است. کم نیستند افرادی که از برچسب خوردن عکس‌هایشان توسط دیگران و یا دیده شدن عکس‌های خصوصیشان توسط دوستان نه چندان صمیمی شاکی اند.

در این مطلب به آموزش چند راه ساده و کاربردی برای حفظ حریم شخصی در فیس بوک می ‌پردازیم. با اطلاع از این امکانات می توانید بخش قابل ملاحظه ای از مشکلاتتان در این شبکه اجتماعی را حل کنید.

۱- دوستان تان را گروه بندی کنید.

بسیاری از کاربران فیس بوک از این امکان بی خبر هستند. فیس بوک این قابلیت را دارد که دوستان تان را بر اساس سطح روابط و صلاحدید خود در گروه های مجزا دسته بندی کنید. به عنوان مثال می توانید همکاران خود را در یک گروه دسته بندی کنید و برای آنها پیغام های گروهی بفرستید. البته در این صورت امکانات بیشتری در اختیار شما خواهد بود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

- شما می توانید هر یک از دوستان خود را در یک یا چند گروه دسته بندی کنید.

- گروه دوستان مانند سایر دسته بندی های وب با برچسب -Tag- مشخص می شوند.

- هر یک از گروه‌ها می توانند قوانین حریم خصوصی مربوط به خود را داشته باشند.

به طور معمول گروهها در سه قالب دوستان، خانواده و کاری تقسیم‌بندی می‌شوند. در این حالت دسته‌بندی، راحت ‌تر می‌توان حریم خصوصی گروه‌ها را شرح داد. به عنوان مثال شما می خواهید دوستانتان عکس‌های مهمانی شب گذشته را ببینند، اما اگر خانواده و همکارانتان این عکس‌ها را ببینند تازه اول دردسر است. در شرایطی که شما افراد زیادی در لیست فیس بوک خود دارید، استفاده از لیست دوستان برای منظم کردن و ساماندهی افراد بسیار کارآمد و مفید است.

برای ایجاد لیست دوستان خود میتوانید به صفحه friends در فیس بوک مراجعه کنید. در این صفحه در برابر نام هر یک از دوستان تان گزینه ای با نام Add to List می‌بینید که با کلیک روی آن می‌توانید شخص مورد نظر را در یکی از لیست ها قرار دهید و یا اینکه لیست جدیدی برای دسته بندی وی ایجاد کنید.

2- اطلاعات خود را از نتایج جستجوی فیس بوک حذف کنید.

مادر من معلم مدرسه است و اولین سؤالی که بعد از عضویت در فیس بوک پرسید، این بود که «چگونه می ‌توان مانع اطلاع دیگران از حضور فردی در فیس بوک و دست یابی به اطلاعات وی شد؟»

قطعاً مادر من دلایل زیادی برای جلوگیری از آگاه شدن دانش ‌آموزانش از جزئیات زندگی شخصی ‌اش در فیس بوک دارد و بهترین راه برای جلوگیری از این امر، کنترل نمایش اطلاعات اشتراک -اکانت- است. با دنبال کردن مسیر زیر می‌توانید سطح دسترسی به اطلاعات تان از طریق بخش جستجوی فیس بوک را تنظیم کنید

Facebook > setting > privacy setting > search > search visibility > only friends > save changes

البته فیس بوک به صورت پیشفرض تمامی اطلاعات شما را برای افراد موجود در نتورکی که عضو آن هستید قابل جستجو می سازد. با استفاده از منوی باز شونده جلوی گزینه search visibility می توانید با انتحاب گزینه Customize، حلقه این جستجو را تنگ تر کنید.

۳- مشحصات خود را از گوگل حذف کنید.

فیس بوک ترافیک بالایی را صرف نمایش مشخصات کاربران در موتورهای جستجو می‌کند، البته تمام اطلاعات شما در جستجو نمایش داده نمی‌شوند و گوگل به نمایش عکس، لیستی از دوستان، لینک صفحه ارسال پیغام و لینک اضافه کردن به لیست دوستان در این مرحله بسنده می ‌کند.

برای عده‌ای از کاربران که می‌خواهند توسط نتایج جستجو در دسترس باشند، این امکان بسیار ارزشمند است.

اگر شما جزو این دسته از افراد نیستید، می توانید با مراجعه به صفحه search privacy و برداشتن تیک کنار گزینه Create a public search listing for me and submit it for search engine indexing مانع نمایش مشخصات تان در موتورهای جستجو شوید.

Facebook > Settings > Privacy Setting > Search > Create a public search listing for me and submit it for search engine indexing

۴- از برچسب خوردن نام تان در عکس‌های نامناسب جلوگیری کنید.

یکی از مشکلات قدیمی کاربران فیس بوک تگ خوردن و نمایش عکس هایی است که نتایج جبران ناپذیری را بر روابط دوستی و حرفه ای آنها می گذارد.

در محیط فیس بوک امکان بر چسب زدن بر روی عکس ها برای کاربران فراهم است و زمانی که نام شما بر روی یک عکس چسبانده می شود، این عکس برای همه نمایش داده می شود. متاسفانه این عکس را فقط دوستان نزدیک شما نمی بینند، بلکه ممکن است رییس شما هم این عکس را ببیند. اینکه هر روز وقت زیادی را صرف حذف برچسب عکس ها کنیم، اصلا عاقلانه نیست.

برای رهایی از این مشکل باید در صفحه profile privacy page وارد بخش photos tagged of you شوید و با انتخاب گزینه customize نحوه نمایش عکس های برچسب خورده را تعریف کنید. در اینجا با صفحه ای روبرو می شوید که در آن از شما خواسته شده تا مشخص کنید که عکس های برچسب خورده اول به چه کسانی و در چه گروهی نمایش داده شوند. پیشنهاد ما انتخاب گزینه های only me در قسمت بالا و گزینه None of my Networks در قسمت پایین است.

Facebook > Settings > Privacy Setting > profile > photo tagged of you > customize
Friends > Only Me
Networks > None of My Networks


۵- از آلبوم‌هایتان محافظت کنید.

اگر بخواهید عکس‌های تان را از دید عموم مخفی نگه دارید، این کار بدون تغییر تنظیمات هر آلبوم عکس امکان پذیر نیست.

شما می توانید با مراجعه به صفحه Album Privacy به صورت دلخواه سطح دسترسی ویژه هر آلبوم را تعیین کنید. با استفاده از این قابلیت، تنها افرادی عکس‌های شما را خواهند دید که شما به آنها این اجازه را داده باشید. برای حفظ حریم خصوصی، استفاده از این امکان فیس بوک اکیدا توصیه می شود.

Facebook > settings > Privacy Setting > Profile > Edit Photo Album Privacy Settings

۶- مراقب برنامه های جانبی فیس بوک باشید.

گاهی اوقات پس از نصب یک برنامه جانبی متوجه می شوید که متنی به پروفایل شما اضافه شده است. این برنامه ها با این هدف طراحی می شوند که شما به دوستان تان یکی از علاقه مندی های خود را معرفی کنید یا یک خصوصیت رفتاری تان را برای دیگران برجسته کنید. در مواردی این برنامه ها جملات نامناسب و شرم آوری را به پروفایل شما اضافه می کنند که چندان جالب به نظر نمی رسند.

برای جلوگیری از این اتفاق شما دو راه را پیش رو دارید، اول اینکه از نصب برنامه های جانبی خودداری کنید و یا اینکه با اطلاع از امکان وقوع این اتفاق پس از نصب هر برنامه حتما پروفایل خود را کنترل کنید.

۷- اطلاعات تماس خود را خصوصی کنید.

بسیاری افراد از فیس بوک برای مقاصد کاری و حرفه ای استفاده می کنند و به همین دلیل اطلاعات تماس خود را به صورت کامل و دقیق در اختیار لیست دوستان خود قرار می دهند. مشکل زمانی شروع می شود که شما با تقاضای دوستی فردی مواجه می شوید، که تمایل ندارید به اطلاعات تماس شما دسترسی داشته باشد. یا از اینکه تمام گروه های دوستی شما شماره تلفن تان را داشته باشند احساس رضایت نمی کنید.

راه حل بسیار ساده است، با مراجعه به contact information از طریق کلید info در قسمت پروفایل، می توانید برای هر بخش از اطلاعات خود دسترسی مشخصی را تعریف کنید.

پس انتخاب گزینه Edit روبروی عبارت contact information صفحه ای باز می شود که بر اساس گروه های از پیش تعریف شده دوستان اجازه دسترسی به اطلاعات را برای هر کدام به تفکیک تعریف می کنید. البته برای این کار باید بر روی آیکن قفل روبروی هر کادر کلیک کنید و تنظیمات ویژه آن کادر را انجام دهید. بدین ترتیب دیگر نگران این نخواهید بود که افرادی که با آنها ارتباط صرفا کاری دارید ایمیل و شماره تلفن شخصی شما را در اختیار داشته باشند و یا افرادی که به آنها صمیمیتی ندارید اطلاعات تماس شما را داشته باشند و هیچ گاه اطلاعات شما توسط افراد سودجو برای مقاصد تبلیغاتی استفاده نخواهد شد.

Facebook > Profile > Info > Contact Information > Edit > push Lock > who can see this

۸. پیغام های نامناسب صفحه اول را کنترل کنید.

پیغام های صمیمانه ی دوستان که بر روی صفحه شما نمایان می شوند، در مواردی لطمات جدی ای را به شخصیت حرفه ای شما وارد می کند. کنترل پیغام های پر از شوخی و خنده، یکی از آزار دهنده ترین امکانات فیس بوک است که البته امکان کنترل آنها نیز برای شما فراهم شده است. شما حتی می توانید دوستان خود را کنترل کنید و اجازه گذاشتن پیغام بر روی صفحه اصلی را به برخی از آنها ندهید. البته این دو کار را از طریق دو قسمت مجزا انجام می شوند.

کنترل نمایش پیغام ها:

از طریق گزینه posting ability واقع در قسمت settings صفحه پروفایل تان می توانید تعیین کنید که چه کسانی پیغام های دوستان تان را ببینند.

Facebook > Profile > Option > Settings > Story Posted by Friends > Who can see posts made by friends

چه کسانی می توانند برای شما پیغام بگذارند:

همچنین با مراجعه به صفحه Profile Privacy settings و از طریق قسمت Wall Posts می‌توانید مشخص کنید که چه کسانی اجازه دارند در صفحه اصلی شما پیغام بگذارند. با استفاده از تنظیمات این بخش می‌توانید امکان پیغام نوشتن توسط همه دوستان تان را مسدود کنید. یا اینکه به گروه مشخصی از آن‌ها این امکان را بدهید.

Facebook > Settings > Privacy Setting > Profile > Wall Posts

۹. جزئیات روابط دوستانه خود را خصوصی نگه دارید.

اینکه لیست دوستان شما برای همه قابل رویت باشد در ابتدا زیاد ناراحت کننده به نظر نمی رسد، اما در واقع مشخص بودن دایره روابط شما برای همه می تواند به اشکال مختلفی مورد سواستفاده دیگران قرار گیرد. در مواردی هم دوستان شما از این مسئله که دیگران آنها را در لیست شما ببینند، احساس رضایت نمی کنند.

راه حل ساده است، با مراجعه به صفحه Profile Privacy نحوه نمایش روابط و لیست دوستان را به سایرین تنظیم کنید و از سو استفاده های احتمالی جلوگیری کنید.

Facebook > Settings > Privacy Settings > Profile > Friends

نکته ای که در آخر باید به ان توجه کنید این است که موارد بالا تنها 10 راه برای حفظ حریم خصوصی شما در فیس بوک است که شما می توانید بر روی اطلاعات خودتان اعمال کنید. اما شما نمی توانید از نمایش عکس هایتان توسط دیگر دوستان جلوگیری کنید. بنابراین همیشه مراقب باشید که که چیزی را در اختیار دیگران قرار می دهید. ممکن است شما همیشه محتاط باشید، اما باید به این هم فکر کنید که شاید دوستان شما به اندازه خودتان محتاط نباشند.

shima_2000
کاربر جدید
تاریخ عضویت: خرداد 1390 
تعداد پست ها: 0
تعداد کلیپ ها: 0پنج شنبه 26 خرداد 1390  8:45 PM  
 این هم یه ترفند فیس بوکی:


پاسخ نقل قول

اگر در فیس بوک اكانت داشته باشید با وارد كردن ادرس سایت فیس بوك، به صفحه شخصی خود ( و نه پروفایل خود) هربار وارد می‌شوید.در قسمت وسط news feed شما قرار گرفته.این قسمت بیانگر آن است كه دوستان شما در مدتی كه شما در فیس بوك نبودید چه كارهایی كرده‌‌اند.

اگر شما هم مثل من تعداد افراد زیادی را در فیس بوك ادد كرده باشید، پیگیری تك‌تك كارهای همه این افراد نه ممكن است و نه مطلوب . این دقیقا همان فكری است كه اكثر افراد می‌كنند، وقتی كه از من می‌پرسند، چگونه و با چه هدفی این همه افراد را به لیست دوستان خود اضافه كرده‌اید؟ اصلا وقت می‌كنید آنها را پیگیری كنید یا صرفا برای پز دادن و افزایش تعداد دوستان خود، بدون در نظر گرفتن هیچ چیز، هركسی را به لیست دوستان اضافه می‌كنید؟


جواب این است: خیر. هركسی را اضافه نمی‌كنم و اصلا لزومی هم نمی‌بینم كه تمام فعالیتهای همه افراد را دنبال كنم.بلكه اگر اندكی شما با ترفندهای فیس بوك آشنا باشید می‌توانید در كمترین زمان ممكن، بیشترین فعالیت ِ مفید ِ افراد متعدد را اسكن كنید. چگونه؟

1- مهمترین قسمت استفاده از گزینه preferences می‌باشد كه در بالای news feed شما وجود دارد با كلیك بر روی آن به صفحه‌ای ارجاع می‌دهد شما را كه می‌توانید گزینه‌های مختلفش را تنظیم كنید: groups- photos -freinds و… هركدام از این فعالیتها كه برایتان مهمتر است دكمه آن را بالا بكشید و هركدام كه كمتر جذابیت دارد را پایین بكشید.مثلا: من شخصا خیلی علاقه دارم كه نوشته‌های دوستانم در فیس بوك را مطالعه كنم پس notes را در بالاترین قسمت می‌گذارم.اما از طرف دیگر چندان از پیگیری wall post های دیگران خشنود نیستم، چون احساس می‌كنم اكثر آنها موضوعاتی شخصی است كه بین دو نفر جریان دارد كه برای من جذابیتی ندارد.پس دكمه مربوط به wall post را پایین می‌كشم.حالا چه اتفاقی می‌افتد؟

فیس بوك زین پس سعی می‌كند اكثر notes نوشته شده توسط دوستانم را در news feed من ایندكس كند.از طرف دیگر نوشته‌های wall post آنها را در news feed كمتر نمایش می‌دهد. این می‌شود اولین مرحله از شخصی سازی costumized كردن news feed.
2- اما امشب فیس بوك گزینه دوم را هم اضافه كرد: در تمام مدخل‌هایی كه در news feed شما ایندكس می شود یك علامت انگشت شست گذاشته است.اگر آن فید برایتان جذابیت داشت انگشت شست را كلیك كنید. اگر فیدی بود كه تمایل داشتید در دفعات بعدی اصلا ظاهر نشود بر روی علامت ضربدر كلیك كنید. این می‌شود مرحله دوم شخصی سازی!

كم‌كم فیس بوك فرا می گیرد كه شما دقیقا به چه فعالیتهایی از فعالیتهای مختلف و متنوع دوستان خود علاقه دارید. بدین صورت شما بهترین و مفیدترین كارهای دوستان خود را پیگیری و رصد می‌كنید.

mohsen_2011
کاربر جدید
تاریخ عضویت: خرداد 1390 
تعداد پست ها: 0
تعداد کلیپ ها: 0


   
تشکرهای دیگران


 1  

    


   
برچسب ها و کلمات کلیدی